Nowa restauracja na Gubałówce

archiwum PKL

Nowo otwarta restauracja „Tarasy Gubałówka” powstała w budynku dawnej restauracji Gubałzzeria.

Nazwa restauracji podkreśla jej największy atut – trzy poziomy tarasów, z których rozpościera się piękny widok na Tatry. W menu restauracji znajdują się zarówno regionalne przysmaki, które przygotowywane są na bazie lokalnych produktów, jak również najpopularniejsze polskie potrawy. Część pozycji powstała specjalnie z myślą o  najmłodszych. Na najniższej kondygnacji przygotowany został punkt szybkiej obsługi. To alternatywa dla tych, którzy nie mają ochoty na posiłek obiadowy, tylko na napój i  szybką przekąskę.

Patryk Białokozowicz z zarządu PKL, powiedział: „Ze specjalnych promocji będą mogli skorzystać posiadacze biletów na kolej PKL. Otrzymają duże piwo w cenie małego, a dodatkowo do końca sierpnia mogą liczyć na 5  proc. zniżki na wszystkie dania z karty.”

Plaża Gubałówka – kultura z widokiem na Tatry

Plaża Gubałówka to kolejna atrakcja dla turystów i  mieszkańców, gdzie będą mogli miło spędzić cały dzień.

Patryk Białokozowicz dodał: „Przygotowaliśmy kilka stref tematycznych: relaksu, sportu, kultury i dla dzieci. Plaża Gubałówka, oprócz wyjątkowego widoku na Tatry, zachęcać będzie licznymi atrakcjami.”

Do końca sierpnia, na szczycie turyści będą mogli oglądać wystawę „Uzdrowisko Zakopane”, która pokazuje historię miasta – dawną stację klimatyczną i słynne sanatoria. Wystawa jest częścią całorocznych obchodów jubileuszu 40-lecia działalności Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego. PKL są mecenasem wydarzenia.

Na najmłodszych każdego dnia czekają ciekawe zajęcia, z których mogą korzystać bezpłatnie – np. malowanie na szkle, malowanie drewnianych zabawek, nauka tańców latynoamerykańskich pod okiem instruktorów, czy warsztaty z  garncarstwa.

Hej Fest na Gubałówce

W każdą sobotę wakacji, aż do 2 września, w  ramach festiwalu Hej Fest, na szczycie Gubałówki zagrają najpopularniejsze polskie gwiazdy oraz najbardziej obiecujące zespoły, wyłonione w konkursie Festiwalu Supportów. Gubałówka to jedno z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów spędzających urlop w górach. To ośrodek, w którym na początku XX wieku rozwijało się nie tylko narciarstwo, ale także zakopiańska kultura i rozrywka. 25 sierpnia Gubałówka zaprasza na kolejną odsłonę zabawy przy muzyce disco polo. Tym razem wystąpią Playboys, Piękni i Młodzi oraz Me Gustar. Impreza startuje o godz. 16:00. Wstęp jest bezpłatny. Kolej w dniu koncertów czynna jest do godz. 23:00.