Nowa odsłona strony głównej Nocowanie.pl

fot. archiwum Nocowanie.pl

Nowy wygląd jest przygotowany w oparciu o najnowsze trendy, jest lżejszy i delikatniejszy, ma też więcej zdjęć, które kierują do najchętniej wyszukiwanych lokalizacji. Dodano nową sekcję – kategoria obiektów. Wyszukiwanie jest szybsze i łatwiejsze, także za pomocą urządzeń mobilnych.

Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl, powiedziała: „Jesteśmy pierwszym wyborem dla blisko 3 mln Polaków, który planują z nami swoje urlopy. Wprowadziliśmy szereg zmian na stronie głównej Nocowanie.pl, by to planowanie było jeszcze łatwiejsze. Kierujemy się hasłem User First, dbając o komfort naszych użytkowników. Zaznaczamy też, że to pierwszy etap dużych usprawnień, jakie zamierzamy wdrożyć w nadchodzących miesiącach.

Od dłuższego czasu badaliśmy oczekiwania turystów wobec portalu. Sprawdzaliśmy też, czego i w jaki sposób szukają użytkownicy. Usprawnienia, które proponujemy, uwzględniają więc potrzeby oraz sugestie turystów, planujących wypoczynek w Polsce i szukających noclegów w naszym portalu.”

SEO – umocnienie pozycji portalu w wynikach wyszukiwania największych wyszukiwarek. Zmiana wydajności strony oraz treści wpłynie pozytywnie na pozycję w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu użytkownicy znajdą oferty jeszcze skuteczniej.

Najnowsze wytyczne Google, ich wprowadzenie zapewnia najwyższą jakość i wygodę korzystania z Portalu. Wszystkie zmiany zostały oparte na wielogodzinnej analizie zachowań użytkowników.

Turysta jeszcze szybciej znajdzie ofertę. Najważniejszy element – wyszukiwarka noclegów – nadal pozostała na górze strony. Teraz jest jednak jeszcze bardziej intuicyjna, dzięki czemu łatwiej odnaleźć poszukiwaną lokalizację. Wdrożenie rozwiązania Elastic Search zwiększa efektywność, szybkość i funkcjonalność wyszukiwarki. Pozwala na wyszukanie najbardziej trafnych sugestii noclegów w wybranej okolicy.

Podejście Mobile First – korzystanie z Portalu za pomocą urządzeń mobilnych jest teraz jeszcze łatwiejsze, za sprawą ulepszonej wersji mobilnej!

Nowa sekcja „Kategorie obiektów” duży nacisk kładziemy nie tylko na regiony i miasta, ale i kategorie obiektów noclegowych. Ta funkcjonalność portalu, ułatwia Turystom znalezienie wymarzonego noclegu np. w domku czy apartamencie.

Bardziej atrakcyjna szata graficzna – przyciągnie nowych użytkowników i sprawi, że lepiej zapamiętają portal. Nowy wygląd jest przygotowany w oparciu o najnowsze trendy, jest lżejszy i delikatniejszy, ma też więcej zdjęć, które kierują do najchętniej wyszukiwanych lokalizacji.

Oferty specjalne – bardzo często turyści szukają noclegów także na konkretne okazje, takie jak długie weekendy, święta czy ferie. Dlatego teraz sekcja ofert specjalnych jest jeszcze bardziej wyeksponowana.

Opinie – o wiele wyraźniej zostały wyeksponowane opinie turystów o obiektach noclegowych. Wiemy, że rekomendacje innych gości stanowią ważny element, który ułatwia podjęcie decyzji o wyborze konkretnego noclegu.

Tomasz Machała będzie nowym szefem Nocowanie.pl