Nowa marka grupy Accor – Handwritten Collection – debiutuje w Europie Wschodniej

Oru Hub Hotel Tallinn - Handwritten Colection
Fot. Materiał prasowy

Pierwszy hotel ze wschodnioeuropejskiej Handwritten Colection został otwarty 1 czerwca w stolicy Estonii. Oru Hub Hotel Tallinn znajduje się w pobliżu centrum miasta i zapewnia łatwy dostęp do środków transportu publicznego. Jest jednym z pierwszych hoteli hybrydowych w Estonii. Po gruntownym remoncie w 2020 roku został ponownie otwarty w ramach nowego konceptu będącego połączeniem hotelu, Airbnb i przestrzeni coworkingowej. 

Pierwszy hotel Handwritten Collection w Tallinie opiera się na koncepcie „eat, work and play”. Czterogwiazdkowy obiekt oferuje 55 pokoi. Goście mają również dostęp do hubu na parterze, gdzie mogą pracować, spotykać się lub odpocząć. Dodatkowo w hotelu czekają na nich Oru Bistro, sale konferencyjne, przestrzeń warsztatowa i sala do jogi. Estoński hotel ma na swoim koncie wiele nagród za wzornictwo, w tym coroczną nagrodę Estońskiego Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, a także znalazł się w pierwszej trójce w kategorii najlepiej zrealizowanych projektów w konkursie estońskiego Funduszu Rozwoju Przedsiębiorczości (Entrepreneurship Development Foundation).

“Dołączenie do marki Handwritten Collection to dla nas ważny krok. W ciągu ostatnich kilku lat dużo zainwestowaliśmy w rozwój naszego hotelu i wierzymy, że Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection przyciągnie odwiedzających dzięki doskonałej lokalizacji i niepowtarzalnemu designowi. Zmiana szyldu wiąże się z wprowadzeniem innowacji do projektu naszego budynku i jego wnętrz. Dotychczas byliśmy czterogwiazdkowym hotelem ze średniej półki, dziś w naszym wystroju design wznosi się na ponadprzeciętny poziom” – powiedziała Kristel Mäenurm, general manager Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection.

Czym jest marka Handwritten Collection?

Handwritten Collection jest częścią grupy Accor, światowego lidera branży hotelarskiej, który posiada ponad 5400 obiektów w ponad 110 krajach, oraz marką uczestniczącą w ALL – Accor Live Limitless – lifestylowym programie lojalnościowym zapewniającym dostęp do szerokiej gamy nagród, usług i przeżyć. Plany zakładają, że do 2030 roku portfolio Handwritten Collection, która otworzyła już pierwsze obiekty w Australii, Francji i Chinach, zapełni 250 hoteli na całym świecie. Już tego lata zostanie otwarty pierwszy obiekt Handwritten Collection w Polsce.

“Pandemia mocno wstrząsnęła branżą hotelarską, w wyniku czego zauważyliśmy, że wielu niezależnych hotelarzy poczuło potrzebę wsparcia ze strony wiodącej międzynarodowej marki, ale bez uszczerbku dla wyjątkowego charakteru ich butikowych hoteli. Dlatego stworzyliśmy Handwritten Collection, by wspierać hotelarzy i zapewniać gościom spersonalizowane, indywidualne doświadczenia z każdego pobytu” – podsumował Frank Reul, VP – development Accor premium, midscale & economy Eastern Europe, Balkans, Italy & Greece.