Nowa baza easyJet w Porto

archiwum easyJet

Linia lotnicza easyJet otwiera nową bazę w porcie lotniczym Francisco de Sá Carneiro w Porto.

Otwarcie nowej bazy oznacza również rozszerzenie sieci połączeń przewoźnika.
Pierwszy lot z Bristolu do Porto odbędzie się już 19 kwietnia, a połączenie będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Ceny biletów na trasie Bristol-Porto zaczynają się od 22.99 funtów. Połączenie z Manchesterem zostanie zainaugurowane 24 maja, a ceny najtańszych biletów plasują się na poziomie 28.99 funtów za osobę. Z kolei z lotniska Londyn Luton do Porto pierwszy rej odbędzie się 26 kwietnia, przy cenach biletów zaczynających się od 42.99 funtów za osobę.

Przecięcia wstęgi w nowej bazie dokonała dyrektor generalna easyJet, Carolyn McCall w obecności minister finansów, Marii Luís Albuquerque, sekretarz stanu ds. Infrastruktury, transportu i komunikacji, Sérgia Silva Monteiro oraz sekretarz stanu ds. turystyki, Adolfo Mesquita Nunes i prezesa VINCI Airports Nicolasa Notebaerta.

Carolyn McCall, prezes easyJet, powiedziała: „Portugalia to dla easyJet bardzo ważny rynek. Linia działa tutaj już od 18 lat, a baza w Porto jest dla nas kolejnym kamieniem milowym. Niezmiernie cieszymy się, że raz jeszcze pokazujemy nasze zaangażowanie
i otwieramy już drugą bazę w tym kraju, po stworzonej w 2012 roku bazie w Lizbonie. Inwestycja w Porto zapewni 80 nowych miejsc pracy w easyJet oraz wesprze zatrudnienie na lotnisku i w najbliższym regionie. Połączy ona jeszcze ściślej tę metropolię z innymi europejskimi miastami oraz sprawi, że podróże
do i z Porto będą jeszcze bardziej przystępne.”

Maria Luís Albuquerque, minister finansów Portugalii, dodała: „Decyzja o otwarciu bazy lotniczej w Porto to kolejny znak, że gospodarka Portugalii ma się coraz lepiej i że staje się atrakcyjnym miejscem dla nowych inwestycji. Nowe połączenia easyJet będą sprzyjać rozwojowi turystyki i ułatwią nawiązywanie kontaktów biznesowych między podmiotami portugalskimi i tymi zlokalizowanymi w innych regionach Europy. Co najważniejsze, dzięki nowej bazie easyJet wzrośnie również ilość miejsc pracy, co jest głównym celem naszych działań.”

Porto jest 25. bazą easyJet w Europie, a jeszcze w tym miesiącu linia planuje uruchomienie kolejnej w Amsterdamie.