Nowa baza easyJet w Porto

Linia lotnicza easyJet otwiera nową bazę w porcie lotniczym Francisco de Sá Carneiro w Porto.
Otwarcie nowej bazy oznacza również rozszerzenie sieci połączeń przewoźnika.
Pierwszy lot z Bristolu do Porto odbędzie się już 19 kwietnia, a połączenie będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Ceny biletów na trasie Bristol-Porto zaczynają się od 22.99 funtów. Połączenie z Manchesterem zostanie zainaugurowane 24 maja, a ceny najtańszych biletów plasują się na poziomie 28.99 funtów za osobę. Z kolei z lotniska Londyn Luton do Porto pierwszy rej odbędzie się 26 kwietnia, przy cenach biletów zaczynających się od 42.99 funtów za osobę.
Przecięcia wstęgi w nowej bazie dokonała dyrektor generalna easyJet, Carolyn McCall w obecności minister finansów, Marii Luís Albuquerque, sekretarz stanu ds. Infrastruktury, transportu i komunikacji, Sérgia Silva Monteiro oraz sekretarz stanu ds. turystyki, Adolfo Mesquita Nunes i prezesa VINCI Airports Nicolasa Notebaerta.
Carolyn McCall, prezes easyJet, powiedziała: „Portugalia to dla easyJet bardzo ważny rynek. Linia działa tutaj już od 18 lat, a baza w Porto jest dla nas kolejnym kamieniem milowym. Niezmiernie cieszymy się, że raz jeszcze pokazujemy nasze zaangażowanie
i otwieramy już drugą bazę w tym kraju, po stworzonej w 2012 roku bazie w Lizbonie. Inwestycja w Porto zapewni 80 nowych miejsc pracy w easyJet oraz wesprze zatrudnienie na lotnisku i w najbliższym regionie. Połączy ona jeszcze ściślej tę metropolię z innymi europejskimi miastami oraz sprawi, że podróże
do i z Porto będą jeszcze bardziej przystępne.”Maria Luís Albuquerque, minister finansów Portugalii, dodała: „Decyzja o otwarciu bazy lotniczej w Porto to kolejny znak, że gospodarka Portugalii ma się coraz lepiej i że staje się atrakcyjnym miejscem dla nowych inwestycji. Nowe połączenia easyJet będą sprzyjać rozwojowi turystyki i ułatwią nawiązywanie kontaktów biznesowych między podmiotami portugalskimi i tymi zlokalizowanymi w innych regionach Europy. Co najważniejsze, dzięki nowej bazie easyJet wzrośnie również ilość miejsc pracy, co jest głównym celem naszych działań.”
Porto jest 25. bazą easyJet w Europie, a jeszcze w tym miesiącu linia planuje uruchomienie kolejnej w Amsterdamie.
POWIĄZANE WPISY
4 sierpnia 2026
Tirana liderem wakacyjnych połączeń z lotniska Zielona Góra-Babimost
Lipiec był kolejnym miesiącem wzrostu ruchu pasażerskiego na lotnisku Zielona…
0 Komentarzy1 Minuty
30 lipca 2026
Wizz Air uruchomi z Modlina połączenie do Santiago de Compostela
Santiago de Compostela dołączy do siatki połączeń Wizz Aira z lotniska Warszawa-Modlin.…
0 Komentarzy1 Minuty
30 lipca 2026
LOT uruchamia bezpośrednie połączenie z Warszawy do Hanoi
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły sprzedaż biletów na bezpośrednie rejsy z Warszawy…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
PLL LOT świętuje 80 lat połączeń do Paryża, Pragi i Sztokholmu
Paryż, Praga i Sztokholm od 80 lat nie znikają z siatki połączeń PLL LOT. Rejsy do tych…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w letniej siatce FlixBusa
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w Polsce oraz wybrane kurorty w krajach bałtyckich…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Cyprus Airways dołącza do partnerów Air France
Cyprus Airways został nowym partnerem Air France. Zawarta przez przewoźników umowa…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lipca 2026
Air France zachęca do zwiedzania Paryża podczas przesiadki. Rusza Paris Stopover
Air France uruchomił nową usługę Paris Stopover, która pozwala pasażerom wykorzystać…
0 Komentarzy1 Minuty
24 lipca 2026
RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla rozbudowy Lotniska Chopina. Modernizacja wchodzi w decydującą fazę
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych…
0 Komentarzy2 Minuty
23 lipca 2026
Corendon Airlines realizuje przeloty Górnika Zabrze w europejskich rozgrywkach
Corendon Airlines zorganizował przelot piłkarzy Górnika Zabrze do Stambułu, gdzie polski…
0 Komentarzy1 Minuty










