Novotel – pracownicy projektantami pokojów

archiwum Novotel

Pomysł sieci hotelarskiej AccorHotels, by w każdym hotelu kilka pokojów zaprojektowali pracownicy obiektu jest realizowany teraz również w Polsce. Przedstawiciel portalu WaszaTurystyka mógł obejrzeć pokoje w Novotel Warszawa Airport.

Joanna Świerkosz, VP Marketing, Quality and Loyalty w Polsce i Europie Wschodniej, powiedziała: „W konkursie na projekt pokoju mogli wziąć udział wyłącznie pracownicy niższego szczebla, kadra kierownicza była z tego wyłączona. W projektach należało przekazać emocje, pasje, luz, ale nie możba było przestawiać ścian i likwidować łazienki. Trzeba było się także zmieścić w budżecie tysiąca złotych. Pierwszy taki pokój został zaprojektowany przez kelnerkę Martynę z naszego hotelu Novotel Airport i udostępniony w styczniu br. –To tzw. Green Room.”

Pokój jest utrzymany w pastelowym kolorach, na łóżku leży poduszka z nasionami gryki. Fotel zistał wykonany z użyciem ekologicznego drewna, na stole stoi lampka zapachowa.
Inny pokój – “Digital”, ukazuje pasję kolejnego pracownika, Kamila. Interesuje się on techniką, stąd gośc otrzymuje tablet do obsługi telewizora i podłączenia do niego youtube oraz pilota do zmiany oświetlenia. Pokój zdobiony jest wzorami matematycznymi, gadżetami z serii „Wojny Gwiezdne”.
Z kolei Agata zaprojektowała pokój surferski. Na jednej ze ścian znalzał się stosowan do klimatu fototapeta, na innej – deska windsurfingowa. Fotele zastąpione zostały leżakami. Prace nad czwartym pokojem są na ukończeniu.
To nie są jedyne zmiany w wyglądzie wnętrz hoteli Novotel. Po zmianach wprowadzonych w Novotel Warszawa Airport, kolejne zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku w Novotel Szczecin. Zmieniane są sale konferencyjne – do tej, w hotelu Novotel Warszawa Airport można nawet wjechać ciężarówką – hole i pokoje. Hotelarze z Accor stawiają na socjalizację swoich gości, stąd więcej wspólnych przestrzeni. Lobby, bar, restauracja stają się centralnym miejscem w hotelach. Design hoteli ma sprawić, że goście będą waracali do Novoteli.

Marcin Szymański Novotel Brand Manager w Polsce i Europie Wschodniej, podkreślił: „Według naszych gości, Novotele zapewniaja totalną swobodę, klienci doceniają wszechstronnośc naszych obiektów i kompleksowa obsługę. Nie ma lepszego miejsca na pobyt biznesowy i wypoczynek z rodziną.”

Joanna Świerkosz podkreśliła: „Nasza działalność opiera się na dwóch filarach: Family&Novotel oraz Meeting&Novotel. Pierwsza oferta skierowana dla rodzin zawiera m.in. propozycję darmowych noclegów dla m dzieci do lat 16, jeśli śpią w pokoju rodziców (lub 50 proc. zniżki w oddzielnym pokoju), późniejsze (do godz. 17) wymeldowanie w niedziele, menu dziecięce, minimum jeden kanał telewizyjny dla dzieci, kącik zabaw.”

Z kolei Meeting&Nocvotel zapewnia dedykowaną opiekę w każdym momencie spotkania, zróżnicowane menu (m.in. różnorodne przerwy kawowe), jednakowy standard procedur i poziomu usług we wszystkich hotelach Novotel w Polsce.

Marcin Szymański podkreślił: „Przykładamy wielka wagę do doboru pracowników. Bardzo ważny jest bezpośredni kontakt z gościem, ale i sprawność biznesowa oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji przy rozwiązywaniu problemów.”

{gallery}3649{/gallery}