Norwegian rozszerza współpracę Amadeus

archiwum Norwegian

Linia lotnicza Norwegian poinformowała, że w ciągu ostatnich trzech lat biura podróży korzystające z systemu Amadeus odnotowały wzrost rezerwacji połączeń dalekodystansowych o 110 proc.

Umową zostanie objęta również nowa spółka w grupie Norwegian, czyli Norwegian Air Argentina

Norwegian i Amadeus ogłosiły przedłużenie współpracy, aby dalej rozwijać się, bazując na dotychczasowych sukcesach. Linia lotnicza podpisała umowę dystrybucyjną, która umożliwia biurom podróży korzystającym z systemu Amadeus sprzedaż jej oferty. Umową został objęty również Norwegian Air Argentina, nowy przewoźnik obsługujący rynek, na którym Norwegian niedawno uzyskał zgodę regulatora na uruchomienie ponad 150 połączeń. Linia lotnicza wdroży również rozwiązanie Amadeus Customer Experience Management, aby uzyskiwać precyzyjne informacje o podróżujących. Umożliwi to zwiększenie lojalności przez personalizację ofert.

Bliska współpraca między obiema firmami oraz wdrożenie najnowszych technologii były kluczowym czynnikiem rozwoju Norwegian. Cenne informacje o rezerwacjach i preferencjach podróżujących w zakresie płatności, uzyskane z sieci biur podróży współpracujących z Amadeus, pozwoliły linii lotniczej dostosować jej strategię oraz znacznie zwiększyć liczbę rezerwacji za pośrednictwem tych biur. Obecnie ponad 25 proc. rezerwacji połączeń z oferty Norwegian przypada na biura podróży spoza Skandynawii. Rozwiązanie eTicketing firmy Amadeus umożliwiło Norwegian uproszczenie i usprawnienie współpracy z agencjami turystycznymi.

Lars Sande, wiceprezes Norwegian ds. sprzedaży i dystrybucji, powiedział: „Jesteśmy rozwijającą się, globalną linią lotniczą, dlatego niezmiernie ważne jest dla nas utrzymanie kosztów na niskim poziomie i oferowanie korzystnych cenowo połączeń. W ten sposób możemy zwiększyć liczbę pasażerów i dodać połączenia bezpośrednie, których oczekują podróżni. Wejście na rynek, gdzie twoja marka nie jest dobrze znana, zawsze jest trudne. Nasza współpraca z Amadeus dała nam technologie, kontakty i informacje potrzebne do rozwoju naszej działalności. Biura podróży to dla nas kluczowy kanał sprzedaży, na który przypada 20% ogółu rezerwacji naszych lotów. Cieszymy się z przedłużenia i rozszerzenia naszej współpracy z Amadeus, ponieważ pozwala nam ona kontynuować nasz rozwój.”

W ramach przedłużonej umowy ukierunkowane oferty łączone będą nadal sprzedawane za pośrednictwem biur podróży. Obejmują one usługi premium i usprawniają proces rezerwacji po stronie podróżujących i biur podróży, co pomaga w rozwoju działalności Norwegian.

Manuel Midon, dyrektor Amadeus ds. linii lotniczych na region Europy Północnej i Zachodniej, dodał: „Cieszymy się, że możemy wspierać Norwegian w realizacji strategii rozwoju linii w zakresie tanich połączeń dalekodystansowych. Rozszerzenie umowy podkreśla kluczowe znaczenie biur podróży jako kanału sprzedaży. Ściśle współpracujemy z Norwegian, aby umożliwić przewoźnikowi rozwój dzięki innowacyjnym procesom dystrybucji i rozwiązaniom informatycznym. Technologię tę wspierają cenne informacje pochodzące z naszej rozległej sieci biur podróży, co pozwala Norwegian dostosować strategię do uwarunkowań lokalnego rynku.”

Ponadto od 2010 roku Norwegian korzysta z systemu Amadeus Altéa Passenger Service System (PSS). Zapewniło to firmie spójność i płynność działań na każdym rynku, a biurom podróży sprzedającym jej ofertę — elastyczność i efektywność. Biura podróży mają dostęp w czasie rzeczywistym do informacji o locie oraz do danych PNR, uzyskują natychmiastowy podgląd dostępności miejsc oraz zmian, jak również mogą śledzić i obsługiwać klientów na każdym etapie podroży.