Norwegian Cruise pierwszą linią rejsową bez plastikowych butelek

archiwum Norwegian Cruise Line

Decyzja ta oznacza eliminację zużycia ponad 6 milionów plastikowych butelek rocznie. Armator Norwegian Cruise Line wyeliminował plastikowe butelki w całej swojej flocie. NCL w zeszłym roku ogłosiło podpisanie umowy z firmą JUST® Goods, Inc, która umożliwiła linii zastąpienie plastikowych butelek jednorazowych, biodegradowalnymi pojemnikami w całej flocie złożonej z 17 statków, począwszy od najnowszego statku Norwegian Encore.

W 2018 roku, linia wyeliminowała plastikowe słomki jednorazowego użytku zarówno w całej swojej flocie jak i w prywatnych kurortach. Wynikiem najnowszej inicjatywy jest eliminacja ponad sześciu milionów plastikowych butelek jednorazowego użytku rocznie. Ponadto jeszcze w tym roku linia chce wyeliminować jednorazowe butelki z szamponem. Wysiłki te wynikają z programu Sail & Sustain Environmental, który zobowiązuje do minimalizacji ilości odpadów na wysypiskach, zmniejszenia wskaźnika emisji CO2, zwiększenia zrównoważonego pozyskiwania surowców i inwestowania w nowe technologie.

Harry Sommer, prezes i dyrektor generalny Norwegian Cruise Line, powiedział: „To dla nas wyjątkowy moment. Jako wiodąca linia wycieczkowa, cieszymy się, że możemy wywrzeć taki wpływ, eliminując jednorazowe butelki po napojach w całej naszej flocie. To tylko jeden z naszych sposobów na ochronę naszych oceanów i miejsc, które odwiedzamy. Choć to dopiero początek tego, co możemy zrobić my i inni, jesteśmy niezwykle zaangażowani w nasz program Sail & Sustain i całym sercem wierzymy w znaczenie ochrony naszych zasobów naturalnych. Będziemy nadal dążyć do podejmowania świadomych ekologicznie decyzji z korzyścią dla naszej ziemi. ”

www.ncl.com