Norwegian Cruise Line odebrała najnowszy statek Norwegia Encore

archiwum Norwegian Cruise Line

Norwegian Cruise Line odebrała w piątek w Bremerhaven w Niemczech swój najnowszy statek Norwegian Encore.Popłynął on w krótki inauguracyjny rejs z Bremenhaven do Southampton.

Andy Stuart, prezes Norwegian Cruise Line, powiedział: “Dziś świętujemy odbiór naszego siedemnastego statku. Nasze zaangażowanie w świadczenie komfortu na najwyższym poziomie na pokładzie statku Norwegian Encore pozwoli dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń dla gości, kiedy to statek zacumuje w porcie w Miami już w listopadzie.”

Norwegian Encore, ważący blisko 170 000 ton i mieszczący 4000 gości, na swój pierwszy próbny rejs wyruszył 31 października z Bremerhaven w Niemczech, aby 2 listopada dotrzeć do Southampton w Wielkiej Brytanii. Podczas dwudniowej podróży goście mogli korzystać z najnowszych udogodnień na statku, w tym największego i najnowocześniejszego toru wyścigowego jaki kiedykolwiek wybudowano na statkach.

Tim Meyer, członek zarządu stoczni Meyer Werft, dodał: „Z przyjemnością dostarczamy kolejny światowej klasy statek dla linii Norwegian Cruise Line. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej ponad 16-letniej współpracy z Norwegian Cruise Line. Jesteśmy przekonani, że Norwegian Encore będzie kontynuował ideę linii w wyznaczaniu trendów w światowym cruisingu.”

2 listopada Norwegian Encore rozpocznie transatlantycką podróż do USA, gdzie 10 listopada zacumuje w porcie w Nowym Jorku. Następnie popłynie do Miami na szereg uroczystości, w tym na ceremonię chrztu, która zaplanowana jest na 21 listopada. Uroczystość tę uświetni występ na żywo matki chrzestnej Norwegian Encore artystki Kelly Clarkson.

W ramach niedawnego partnerstwa linii Norwegian Cruise Line z JUST Goods, Norwegian Encore będzie pierwszym statkiem z floty całkowicie pozbawionym plastikowych butelek. Do 1 stycznia Norwegian Cruise Line będzie pierwszą linią wycieczkową, która wyeliminuje plastikowe butelki w całej swojej flocie.

Norwegian Encore będzie obsługiwał rejsy po Karaibach, Kanadzie, a wiosną 2021 r. wypłynie na Alaskę.

Relacja z rejsu inauguracyjnego Norwegian Encore już wkrótce na portalu WaszaTurystyka.pl.