Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 02 sierpień 2017 14:39

Dzierżawca „Litwora”: przejęcie hotelu było bezprawne

Napisane przez MG
Hotel Litwor Hotel Litwor archiwum Grupy TRIP

Hotel „Litwor” w Zakopanem został zamknięty do odwołania. Właściciel i dzierżawca będą się sądzić.

O zamknięciu hotelu „Litwor” w Zakopanem” i wyproszeniu setki gości pisaliśmy w tekście "Zakopiański hotel „Litwor” zamknięty do odwołania". Dzisiaj otrzymaliśmy pismo od aktualnego dzierżawcy hotelu „Litwor”. Nie zmienia ono sytuacji – hotel będzie wciąż zamknięty – stanowi tylko wyjaśnienie sprawy z drugiej strony sporu.Oto treśc listu:

Aktualny dzierżawca hotelu „Litwor” w Zakopanem (ul. Krupówki 40, 34-500 Zakopane) – Spółka Centrum Kongresowe Plus spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zakopanem, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000525366 niniejszym oświadcza, że przejęcie hotelu Litwor przez jego aktualnego właściciela  - Spółkę Modrzejewski i Wspólnicy spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem nr KRS 0000296962, które nastąpiło przy użyciu siły w nocy z 29/30.07.2017 r. było aktem całkowicie bezprawnym i naruszającym dobro zarówno aktualnego dzierżawcy hotelu, jak i ponad 100 gości w tym czasie wypoczywających w hotelu Litwor.

Protokół ustaleń z czynności kontrolno-rozpoznawczych Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem z dnia 4 lipca 2017 r. oraz decyzja Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem z dnia 19 lipca 2017 r. (znak sprawy PZ.5581.103.2017) nakazuje wprowadzenie usprawnień oraz dostosowanie obiektu do wymogów przepisów bezpieczeństwa pożarowego w terminie do dnia 30.11.2017 r. i w żaden sposób nie stwierdza i nie nakazuje natychmiastowego zaprzestania użytkowania hotelu.

Jednocześnie dzierżawca pragnie podkreślić, że w hotelu Litwor sukcesywnie prowadzono działania mające na celu wprowadzenie postanowień Małopolskiego Komendandanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej i nie istniały żadne przesłanki, mogące budzić wątpliwość, czy dzierżawca w wyznaczonym terminie dokona wszystkich niezbędnych prac. W związku z powyższym przejęcie hotelu Litwor było aktem całkowicie bezprawnym i w związku z naruszeniami jakich dopuściła się Spółka Modrzejewski i Wspólnicy sprawa trafiła na drogę postępowania sądowego.

Bezprawne było również wypowiedzenie umowy dzierżawy hotelu Litwor, dlatego w dniu 27 lipca 2017 roku Spółka Centrum Kongresowe Plus roku złożyła pozew przeciwko Spółce Modrzejewski i Wspólnicy o ustalenie jego bezskuteczności. Podkreślamy, że Spółka Modrzejewski i Wspólnicy nie miała żadnych podstaw prawnych ani decyzji sądowej uprawniających ją do wtargnięcia i przejęcia hotelu Litwor.

W imieniu całego zespołu Hotelu Litwor z wielką przykrością informujemy,  że od dnia 30 lipca 2017 hotel Litwor, z przyczyn całkowicie niezawinionych przez prowadzących, został zamknięty do odwołania. Obiekt nie został zamknięty decyzją administracyjną ani decyzją Straży Pożarnej. Przepraszamy wszystkich, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia hotelu Litwor, oraz tych z Państwa, których w najbliższym czasie nie będziemy mogli gościć. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli Państwu zrekompensować te niedogodności.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.