Niemcy – ponad 38 mln noclegów w półroczu

AG

Według wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego, w okresie od stycznia do czerwca tego roku odnotowano 38,6 mln noclegów zagranicznych turystów w obiektach z co najmniej dziesięcioma łóżkami, o 5 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku.

W samym czerwcu goście z zagranicy wykupili 8 milionów noclegów, co stanowi wzrost o 7 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), powiedziała: “Pierwsza połowa 2018 roku potwierdza duże zainteresowanie Niemcami jako celem urlopów wypoczynkowych. Ponadto, szczegółowe dane za pierwsze pięć miesięcy pokazują wzrost o 25 proc. popularności niemieckiej oferty kempingowej wśród gości z zagranicy, co uznać można za ponadprzeciętny wynik. Udział segmentu kempingowego w ogólnej liczbie zagranicznych noclegów wyniósł 2,6 proc. Stałe wzrosty obserwujemy z krajów sąsiednich: Holandii, Szwajcarii i Polski. Długotrwała słoneczna pogoda pozwoliła nam nabrać wiatru w żagle przed doskonałym sezonem letnim.”