Niemcy – pierwsze cztery miesiące roku lepsze o 3 proc.

AG

Od początku stycznia do końca kwietnia 2019 roku Federalny Urząd Statystyczny zanotował 23,8 mln noclegów gości z zagranicy w miejscach zakwaterowania powyżej 10 łóżek, co daje wzrost o 3 proc. w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), powiedziała: „Święta wielkanocne wypadały w tym roku bardzo późno, co zaowocowało dużymi wzrostami z ważnych rynków europejskich w kwietniu. Dwucyfrowe wzrosty zanotowaliśmy z Holandii, Włoch, Hiszpanii i Danii.
Cały czas znajdujemy się jednak w okresie trudnej sytuacji rynkowej związanej z konfliktami handlowymi, niewyjaśnioną sytuacją wokół Brexitu i osłabieniem koniunktury w strefie euro. By wzmocnić zainteresowanie wyjazdami turystycznymi przyciągamy uwagę klientów poprzez szeroko zakrojone działania marketingowe, takie jak obecna kampania ‚German Summer Cities‘. Jednocześnie podejmujemy działania by sprostać wyzwaniom transformacji cyfrowej.“

W okresie styczeń-kwiecień 2019 noclegi z rynku polskiego wzrosły o 5,1 proc. w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego.

Polacy wykupili w Niemczech ponad 1 080 000 noclegów w miejscach zakwaterowania powyżej 10 łóżek.