Niemcy – doskonały październik

AG

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w październiku odnotowano 7,1 miliona noclegów gości z zagranicy w obiektach zakwaterowania posiadających minimum 10 łóżek.

Liczba noclegów udzielonych cudzoziemcom w okresie od stycznia do października wzrosła o 3 proc. w stosunku do tego samego okresu poprzedniego i wynosi 72,4 mln noclegów.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), powiedziała: „Większa stabilność gospodarcza najważniejszych rynków źródłowych oraz większe bezpieczeństwo w Europie sprzyjają dynamice wzrostu w porównaniu z rokiem ubiegłym. Potwierdzają to również aktualne badania firmy analitycznej IPK International, według których w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku liczba podróży z Europy do Niemiec wzrosła o 5 proc. Na podstawie tych warunków ramowych uważamy, że do końca roku możliwy jest wzrost liczby noclegów turystów z zagranicy od 2 do 3 proc. Tym samym niemiecka turystyka przyjazdowa odnotowałaby kolejny rekord.”

Jednym z najbardziej dynamicznie rosnących rynków źródłowych jest Polska. W okresie od stycznia do października 2017 r. liczba polskich noclegów w Niemczech wzrosła o 10,4 proc. W samym październiku Polacy wykupili w Niemczech 255 909 noclegów (+12,4 proc.).