Niemcy będą promować swoje miasta

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT), po już zaprezentowanej kampanii z okazji stulecia Bauhausu, opracowuje kolejną ogólnoświatową akcję promocyjną na rok 2019. DZT pod hasłem „German Summer Cities“ przechodzi do marketingowej ofensywy w internecie.

Kampanię wzbogacą tygodniowe akcje tematyczne oraz specjalne wydarzenia na wielu rynkach źródłowych. Partnerzy otrzymają możliwość udziału zarówno w wielodniowych eventach za granicą, jak i w promocji we wszystkich kanałach online.

Hasztag #GermanSummerStories połączy wszelkie aktywności w mediach społecznościowych.

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT, powiedziała: “Jako lider rynku w segmencie podróży kulturalnych i city breaków, prowadzimy naszą narrację w pięciu segmentach:
„Wielkomiejskie życie”, czyli zakupy, bary na dachach wieżowców, czy też ogólnie klimat metropolii,
„Podróże romantyczne”, uwydatniane przez zabytkowe miasteczka, zamki, parki, winnice, czy też tradycyjne potrawy.
Również urlopy wypoczynkowe w Niemczech to prawdziwe bogactwo ofert, co propagujemy pod hasłem „Wakacje nad wodą”; mowa tu o nadmorskich miejscowościach, barkach dryfujących na rzekach, plażowych klubach, klimatach wyspiarskich, kąpielach w jeziorach, wycieczkach statkami parowymi, wczasach w domkach na wodzie i wielu, wielu innych atrakcjach.
„Kultura i sztuka” natomiast to głównie muzea i wystawy, zabytki kultury industrialnej, a także koncerty oraz imprezy plenerowe.
Ostatnią kategorią są „Zabytki” – od Elbphilharmonie w Hamburgu, Zeche Zollverein w Zagłębiu Ruhry po Bramę Brandenburską i zamki Neuschwanstein czy Hohenzollern.
Niemcy nie są różnorodne, czym mocno odróżniają się od konkurencji. Silna odzew na kampanię ‘Germany Simply Inspiring’, czy naszą obecną kampanię ‘Culinary Germany’ udowadnia, że szeroko zakrojone działania w mediach społecznościowych mają duży wpływ na wzrost rozpoznawalności Niemiec jako celu podróży. Oprócz działalności online, znaczącą rolę odgrywa także komunikacja Informacja prasowa bezpośrednia. To dzięki pop-upowym wydarzeniom na rynkach międzynarodowych nasza kampania staje się bardziej dynamiczna”,

O możliwości dołączenia do kampanii DZT German Summer Cities dowiedzieć się można więcej na stronie. Key Visual kampanii DZT “German Summer Cities 2019.