Niech na zawsze będzie „Ściernisko”

archiwum Ściernisko

Gospodarstwo agroturystyczne „Ściernisko” na Kaszubach jest dobrym przykładem, jak powinna wyglądać agroturystyka w XXI wieku.

Gospodarstwo agroturystyczne Ściernisko jest położone dwieście metrów od Brdy, w środku Borów Tucholskich. Droga samochodem z Warszawy, na wczasy z dziećmi, trwa około czterech godzin. Z Poznania trzy, a z Gdańska półtorej. Choć to miejsce wydaje się być poza cywilizacją, to wcale nie jest daleko od największych miast. 

Sławomir i Marlena Miecznikowie, właściciele „Ścierniska”, powiedzieli: „Szesnaście lat temu odziedziczyliśmy gospodarstwo na kaszubach i ziemię na której nic nie chciało rosnąć i postanowiliśmy wykorzystać piękno otaczającej nas przyrody i otworzyć gospodarstwo agroturystyczne. Oboje pochodzimy z miasta i naszym celem było stworzyć miejsce w którym każdy mógł odpocząć od zgiełku ulic i cywilizacji czy przyjechać na wakacje z dziećmi. Nasi wczasowicze na tyle lubią wracać, że przysyłają nawet swoje dzieci na zielone szkoły.

W celu zapewnienia naszym gościom niezapomnianych wrażeń w naszym gospodarstwie agroturystycznym przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji takich jak: spływy kajakowe, przejażdżki quadem, skakanie na sianie, chodzenie w kuli wodnej, przejażdżka wozem, warsztaty ceramiczne, różnego rodzaju zawody timbuldingowe: zawody sumo, wyścigi w nartach, chodzenie po skrzyniach, wyścigi w butach klauna, biegi na orientacje turnieje w siatkówkę i w ping-ponga i wiele innych zabaw sportowych. Oferta na wakacje z dziećmi, czy zielone szkoły innych podobnych do naszego ośrodków jest spora i musimy starać się być tak dobrzy jak to tylko możliwe.

Gospodarstwo agroturystyczne Ściernisko 

Aby nasze gospodarstwo atroturystyczne żyło poza sezonem urlopowym i świątecznym uruchomiliśmy wiele incjatyw okolicznościowych, ale cyklicznych. Od dwóch lat organizujemy imprezy takie jak: wesela, urodzinki z animacjami, eventy firmowe jak również wycieczki szkolne i zielone szkoły. A od zeszłego roku zaczęliśmy organizować także imprezy tematyczne takie jak: octoberfest, jesienne śpiewogranie, czy wioska mikołajowa.

W tym roku premierowo powstanie wioska wielkanocna.

Coraz większą rolę, oprócz zielonych szkół, odgrywają również wyjazdy integracyjne dla firm. Dzięki naszej infrastrukturze i obsłudze firmy które organizują u nas szkolenia połączone z integracją mogą być pewne dobrych skutków swoich działań – mówią gospodarze “Ścierniska”.

Zainteresowanie klientów jest bardzo duże. Co roku w okresie wakacyjnym mamy pełne obłożenie.”

www.sciernisko.pl