Nie żyje Adriana Machnacz, właścicielka “Młynu Gąsiorowo”. Miała 38 lat

Odeszła od nas Adriana Maria Machnacz, twórczyni “Młynu Gąsiorowo”, jednego z najlepszych punktów na gastronomicznej mapie Mazowsza. Miała 38 lat, zabrał ją Covid-19.

Właścicielka „Młynu Gąsiorowo” przez 13 lat związana była zawodowo z gastronomią i turystyką wiejską. Zainicjowała powołanie Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Wiejskiej „Gąsiorówka”, w którym była prezesem zarządu. Z wykształcenia była ekonomistką, socjolożką i specjalistką turystyki wiejskiej. Ukończyła studia na kierunku turystyka wiejska na Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku. Studiowała również komunikację społeczną na wydziale socjologii Uczelni Warszawskiej im. M. Skłodowskiej – Curie.

Była pasjonatką dziedzictwa kulturowego Mazowsza. W swojej Gospodzie działającej w ośrodku „Młyn Gąsiorowo” promowała kuchnię regionalną północnego Mazowsza przygotowywaną wg dawnych sposobów i dawnych receptur pozyskiwanych lokalnie. Kuchnia ośrodka Młyn Gąsiorowo została dwukrotnie nagrodzona nagrodą PERŁA przyznawaną przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego za najlepsze potrawy regionalne.

W 2019 roku występowała na organizowanym przez naszą redakcję “Forum Promocji Turystycznej”. Redaktor naczelny naszego portalu, Adam Gąsior, był ojcem chrzestnym placu zabaw “Gąsiorkowo”, utworzonym przez Adrianę Machnacz przy “Młynie Gąsiorowo”.

Redakcja portalu WaszaTurystyka.pl składa najszczersze kondolencje rodzinie Adriany i wszystkim jej przyjaciołom oraz znajomym, którzy podobnie jak my są zrozpaczeni i nie potrafią pogodzić się z tą stratą.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center