Nie trać czasu na lotnisku dzięki usłudze Fast Track

Automat kasa premium pass, przejscie biznes fast track fot. D.Kłosiński

Pasażerowie, którzy cenią sobie swój czas i nie lubią przybywać na lotnisko kilka godzin przed wylotem mogą skorzystać z usługi Szybkie Przejście/Fast Track, dzięki której szybko przejdą przez kontrolę bezpieczeństwa. Na lotnisku Chopina znajduje się dostępny dla wszystkich pasażerów samoobsługowy kiosk, w którym można kupić wejście Szybkiego Przejścia/Fast Track lub wejście do jednego z trzech salonów Executive Lounge albo obydwie te usługi w formie Business Pass Premium.

Stawienie się na lotnisku na wymagane dwie lub nawet trzy godziny przed planowanym lotem często okazuje się trudnym zadaniem dla wielu pasażerów. A na lotnisku czeka nas jeszcze nie tylko odprawa biletowo-bagażowa, ale także kontrola bezpieczeństwa. W takich sytuacjach warto rozważyć wybór usługi Szybkie Przejście/Fast Track.

Czym jest Szybkie Przejście/Fast Track?

Dla tych, którzy lubią wygodę powstało Szybkie Przejście/Fast Track, czyli przyspieszona droga do kontroli bezpieczeństwa i sposób na zaoszczędzenie czasu. Osobne wejście zlokalizowane w strefie E w terminalu i ekspresowa obsługa – tak najprościej można określić to, czym jest Szybkie Przejscie/Fast Track.

Usługę można wykupić w samoobsługowym kiosku bezpośrednio przed wejściem Szybkiego Przejścia/Fast Track. Kiosk obsługuje karty płatnicze, debetowe i kredytowe. Usługę można też opłacić za pomocą szybkich płatności zbliżeniowych.

Usługa Szybkie Przejście/Fast Track uprawnia do skorzystania z punktu kontroli bezpieczeństwa przeznaczonego dla m.in.: pasażerów klasy biznes i posiadaczy niektórych kart lojalnościowych linii lotniczych. Koszt usługi to 30 zł. Dziecko do lat 13 podróżujące z opiekunem korzysta z Szybkiego Przejścia/Fast Track za darmo.

Salony Executive Lounge na Lotnisku Chopina

Po szybkim i komfortowym przejściu kontroli bezpieczeństwa warto wykorzystać czas na relaks przed podróżą zagłębić się w lekturę czy wypić dobrą kawę. Dla tych, którym nie odpowiada gwar kawiarni w terminalu lub nie mogą skupić się na czytaniu przy akompaniamencie stukotu kół walizek, ogłoszeń o boardingu i rozmowy pasażerów też jest propozycja spędzenia czasu.

Salony Executive Lounge na Lotnisku Chopina są nie tylko ekskluzywną poczekalnią, ale też miejscem gdzie można zjeść przed podróżą. Do dyspozycji gości są zimne i gorące napoje, ciepłe posiłki i przekąski – na słono i na słodko, a także sałatki, jogurty, dżemy i orzeszki. W salonie znajduje się także barek alkoholowy (kilka rodzajów win i piw, parę gatunków mocniejszych trunków). Zaletą salonów jest także możliwość skorzystania z kabiny prysznicowej, prasy i oczywiście dostęp do internetu.

Dla pasażerów Lotniska Chopina są dostępne dwa salony Executive Lounge: Preludium (w strefie Schengen) i Bolero (w strefie non Schengen) a od 1 sierpnia otwarty zostanie trzeci salon – Fantazja ( w strefie Schengen). Koszt wstępu do wybranego salonu to 150 zł. Business Pass to usługa, która łączy Fast Track i Executive lounge na jednym bilecie – koszt to 160 zł.

Szybkie Przejście/Fast Track i Salony Executive Lounge to opcja nie tylko dla biznesmenów. Szybkie Przejście do kontroli bezpieczeństwa i wygoda, którą oferują saloniki, są atrakcyjne  cenowo i dostępne dla wszystkich pasażerów. Zarówno Fast Track, jak i wybrany salon na Lotnisku Chopina to również sprawdzony sposób na przyjemne spędzenie czasu przed podróżą dla rodzin z dziećmi, kobiet w ciąży i osób z niepełnosprawnościami.

Wejście do salonu Executive Lounge i Szybkie Przejście/Fast Track łącznie można wykupić jednorazowo, w samoobsługowym kiosku bezpośrednio przed przejściem Fast Track lub w abonamencie kwartalnym, półrocznym lub rocznym na jednej z trzech imiennych kart:

  • karcie Fast Track,
  • karcie Business Pass – usługa Fast Track oraz możliwość skorzystania z salonu Preludium Executive Lounge dla posiadacza karty wraz z osobą towarzyszącą,
  • karcie Business Pass Premium – usługa Fast Track oraz możliwość skorzystania z salonów Preludium, oraz Bolero Executive Lounge dla posiadacza karty wraz z osobą towarzyszącą.

W celu zamówienia wybranej karty należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie lotniska Chopina i przesłać go na adres: [email protected].

Pobyt w wybranym salonie można również opłacić w znajdującym się przy wejściu do każdego salonu punkcie recepcyjnym.

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center