Neckermann Polska nadal działa

Maciej Nykiel, prezes biura Neckermann Polska wydał oświadczenie mające uspokoić klientów i agentów Neckermanna po komunikacie ogłaszającym upadek firmy Thomas Cook Group,do której należy Neckermann. Czy Neckermann Polska naprawdę powalczy o przetrwanie okaże się w najbliższych dniach. Na razie działa normalnie.

Oto treść oświadczenia:

Szanowni Państwo, drodzy Klienci, Kontrahenci, Agenci, Współpracownicy,

w związku z ogłoszoną w dniu dzisiejszym upadłością brytyjskiej Spółki Thomas Cook PLC oraz licznymi pojawiającymi się w mediach informacjami i spekulacjami informuję, że:

1. Neckermann Polska Biuro Podróży Spółka z o.o., jako odrębna Spółka polskiego prawa handlowego, prowadzi dalej normalną, codzienną, operacyjną działalność.

2. Wszyscy polscy Klienci Neckermanna, zarówno ci którzy obecnie przebywają za granicą, jak i ci, którzy jeszcze nie wyjechali na swoje wakacje, będą realizowali swoje wyjazdy wakacyjne zgodnie z planem.

3. Nasza polska Spółka znajduje się w stabilnej kondycji finansowej i realizuje na bieżąco wszystkie swoje zobowiązania, wszystkie bieżące rachunki i faktury są zapłacone.

4. Wszelkich dodatkowych informacji naszym Klientom udzielają nasi pracownicy pod numerem infolinii 22 212 05 00.

Wszystkie biura Neckermann w całej Polsce są dzisiaj otwarte i normalnie funkcjonują.

Z poważaniem Maciej Nykiel Prezes Zarządu.

Nie wiemy jeszcze, jak będzie przyszłość biura Neckermann Polska. Nawet jeśli będzie dalej działało, nie będzie to już “ten” Neckermann. Straci system rezerwacyjny firmy-matki (czyli będzie musiał stworzyć swój), nie wiadomo co z kontraktami z hotelami i liniamilotniczyi (częśćumów hotelowych było zawieranych przez lub w imieniu Thomasa Cooka), nie wiadomo,jak zareaguja agenci i kienci. O tym wszystkim, a także o planach zarządu Neckermann Polska poinformujemy już wkrótce.