Największy festiwal muzyczny na Malcie już 19 lipca

fot. materiały prasowe

Bezpłatna letnia impreza muzyczna powraca na maltański plac Il-Fosos we Florianie. We wtorek 19 lipca odbędzie się Isle of MTV Malta. Współorganizatorem festiwalu jest Malta Tourism Authority.

W tym roku odbędzie się 14 edycja największego darmowego festiwalu muzycznego w Europie. Impreza organizowana jest od 2007 roku. Co roku udział w nim bierze około 50 tys. osób. Tego dnia lokalny operator autobusowy Arriva  uruchamia specjalne linie autobusowe ułatwiające podróż na Isle of MTV.

Podczas Isle of MTV Malta występują znane gwiazdy muzyczne. W tym roku udział wezmą m.in.: Alexander Leon Gumuchian, Mae Muller czy Shaun Farrugia. W trakcie trwania festiwalu będą także odbywać się gościnne występy lokalnych artystów, takich jak: Aidan, Enjya, Gaia Cauchi i Maxine Pace oraz DJ-ów z Debrii, D-Rey, Koroma, Miggy, Supre, Zrinz, Daniel, Ylenia & Jamie z radia 89.7 Bay oraz Nate, JD Patrick & Frank z radia Vibe FM.

Cała impreza będzie transmitowana przez MTV w ponad 170 krajach na świecie, zarówno w telewizji, platformach cyfrowych, jak i w mediach społecznościowych. Po koncertach, w dniach 19-24 lipca, odbędzie się Isle of MTV Malta Music Week czyli seria klubowych imprez w różnych miejscach na wyspie.

Malta Tourism Authority – Carlo Micallef nowym Dyrektorem Generalnym