Największa inwestycja Brussels Airlines: siedem nowych samolotów długodystansowych

materiały Brussels Airlines

Należący do Lufthansa Group belgijski przewoźnik wymieni siedem spośród dziesięciu swoich samolotów A330, obsługujących loty na długich dystansach. To największa inwestycja w 16-letniej historii Brussels Airlines. Samoloty będą własnością przewoźnika, a użytkowane w ramach leasingu.

Jak zapowiada przewoźnik, wymiana samolotów sprawi, że klientom będzie wygodniej, loty będą cichsze, a środowisko mniej zanieczyszczane. Wraz z nowymi samolotami pojawi się też odnowiony wystrój kabin we wszystkich klasach na lotach międzykontynentalnych – do Afryki i Ameryki Północnej.

Większy zasięg i cięższy ładunek

Brussels Airlines zdecydował się na zakup maszyn z serii A330-330 CEO, a podejmując tę decyzję wzięto pod uwagę wyniki analizy siatki połączeń międzykontynentalnych i prognozy ich rozwoju, w tym zapotrzebowanie na przepustowość dla lotów pasażerskich i cargo, a także dostępne na rynku modele samolotów. Przewagą modelu A330-300 CEO ma być większy zasięg niż ten dostępny dla obecnej floty oraz większy maksymalny udźwig przy starcie, który pozwoli przewieźć więcej ładunku.

Cichy silnik emitujący mniej CO2

Nowe samoloty wyposażone będą w silniki typu Rolls Royce Trent 700, które zużywają mniej paliwa, są mniej hałaśliwe i emitują mniej CO2. Są one w użyciu w niektórych innych liniach lotniczych należących do Lufthansa Group.

Pierwszy nowe samolot z serii A330-330 CEO (numer OO-SFN) lata już w barwach Brussels Airlines, kolejny dołączy do floty w grudniu. Cała operacja wymiany maszyn ma się zakończyć na początku 2020 roku.