Najpopularniejsze kierunki na ferie według e-podróżnika

Największą popularnością wśród pytających o połączenia komunikacyjne na terenie Polski pomiędzy 18 stycznia a 2 marca cieszyło się Zakopane

Prawie 500 000 zapytań o dogodne połączenia komunikacyjne w czasie ferii zimowych zanotowała wyszukiwarka e-podróżnik.pl. Dużą popularnością niezależnie od sezonu cieszy się Warszawa. Tuż za nią uplasowały się Kraków i Zakopane.
To właśnie te miasta najchętniej odwiedzą turyści w czasie ferii, pomiędzy 18 stycznia i 2 marca br. Stolica Tatr – Zakopane nadal pozostaje najpopularniejszym ośrodkiem zimowym w Polsce.
Z pomocy wyszukiwarki e-podróżnik.pl miesięcznie korzysta ponad 4 miliony użytkowników, którzy poszukują dogodnych połączeń komunikacji zbiorowej. e-podróżnik.pl sprawdził najczęściej wyszukiwane kierunki w czasie ferii zimowych. Na podstawie prawie 500 000 zapytań dotyczących terminów od 18 stycznia do 2 marca br., wyszukiwarka przygotowała prognozę dotyczącą miejsc, w których Polacy spędzą najbliższe ferie.

Andrzej Soroczyński, prezes Teroplan S.A, do którego należy wyszukiwarka e-podróznik.pl skomentował: „Jednymi z najczęściej wyszukiwanych miast w sezonie ferii zimowych są Kraków i Zakopane. Wyprzedziła je jedynie Warszawa, która niezależnie od sezonu stanowi ważny punkt komunikacyjny. Za tymi trzema miastami plasują się duże aglomeracje, takie jak Wrocław, Poznań, Łódź, czy Katowice. Wysoka pozycja Zakopanego pokazuje, że pasażerowie mimo niepewnych warunków pogodowych uznali, że ferie najlepiej spędzić aktywnie, jeżdżąc na nartach lub desce snowboardowej właśnie w polskich górach.”

Zakopane było najczęściej wyszukiwanym miastem docelowym przez mieszkańców Krakowa, Katowic, Warszawy, Łodzi i Poznania. Kolejną górską miejscowością, do której połączeń szukali użytkownicy e-podróżnik.pl była Krynica Zdrój. Mieszkańcy Wrocławia na czas ferii poszukiwali połączeń m.in. do Karpacza. Innymi popularnymi kierunkami są Busko Zdrój, Kudowa Zdrój, Jelenia Góra, Szklarska Poręba i Świeradów Zdrój.