Najpopularniejsze hotele polskie wg klientów Kayaka.pl

archiwum Novotel

Porównywarka ofert turystycznych KAYAK.pl sprawdziła, gdzie szukali noclegów na trwający właśnie sezon. Zagraniczni turyści preferowali stolicę a w niej InterContinental. Polscy – częściej wybierają stołeczny Novotel. Zagraniczni goście chętnie odwiedzają zarówno polskie metropolie, jak i nadmorskie kurorty. Na stronach internetowych serwisu noclegów w Polsce najczęściej szukają Niemcy, Polacy oraz Amerykanie. W czołówce rankingu znaleźli się również mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Austrii, a nawet Kanady i Holandii.
Według danych KAYAK.pl, zagraniczni turyści najczęściej wybierają się do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy najchętniej zatrzymują się w hotelach InterContinental, Radisson Blu oraz Hampton by Hilton.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również polskie wybrzeże. Na pierwszym miejscu w rankingu popularności uplasował się Kołobrzeg ze swoim pięciogwiazdkowym hotelem Marine. Wśród najczęściej szukanych miejscowości znalazły się również Międzyzdroje i Hotel Amber Baltic oraz Gdańsk z hotelem Hilton. W statystykach nie zabrakło też popularnego wśród obcokrajowców Krakowa z hotelami Radisson Blu, Wyspiański Hotel, Qubus Hotel Kraków oraz Sheraton.

Preferencje polskich podróżnych również koncentrują się przede wszystkim wokół stolicy, z wyróżnieniem hoteli Novotel oraz InterContinental. Wykazują oni jednak większe niż obcokrajowcy zainteresowanie Zakopanym oraz Wrocławiem. Wśród najpopularniejszych nadmorskich kurortów znalazły się Międzyzdroje, Gdańsk oraz Sopot. Polscy podróżni równie chętnie szukają noclegów w Krakowie, szczególnie w hotelach Quality System Hotel, Sheraton oraz David Boutique.
Statystyki pokazują, że najpopularniejsze są hotele trzygwiazdkowe, ale widoczne jest również rosnące zainteresowanie nieco wyższym standardem usług.

Analiza została opracowana na podstawie wyszukiwań przeprowadzonych na stronach internetowych KAYAK na pobyt w polskich hotelach w okresie 1.06–31.08.