Najlepsze centra informacji turystycznej w Polsce

Kapituła X edycji konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej, pod przewodnictwem Elżbiety Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej wyłoniła laureatów w czterech kategoriach.

Laureatów wyłoniono poprzez punktowanie zgodnie z regulaminem pracy Kapituły Konkursu za każde z następujących kryteriów: lokalizacja placówki, oznaczenie dojścia i dojazdu, dostępność dla turystów, w tym niepełnosprawnych, dni i godziny pracy, kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków obcych, jakość, zasięg i kompletność udzielanych informacji, wygląd, funkcjonalność i estetyka jej wnętrza, zaopatrzenie w materiały informacyjno – promocyjne, inicjatywy własne.
Oto lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
Kategoria * – Punkt Informacji Turystycznej w Siedlcu
Kategoria ** – Informacja Turystyczna w Brennej
Kategoria *** – Miejskie Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej
Kategoria **** – Bydgoskie Centrum Informacji Turystycznej

Magdalena Ragus wicedyrektor departamentu systemów informacyjnych w Polskiej Organizacji Turystycznej, oceniła: „W tegorocznej X już edycji konkursu liczba zgłoszeń była rekordowo wysoka – ponad 50 zgłoszeń – konkurencja była więc naprawdę bardzo duża. Mamy nadzieję na jeszcze więcej w 2015 roku, tym bardziej, że planujemy zmiany w formule konkursu w przyszłym roku. Będziemy przykładać większą wagę do kreatywności i inicjatyw podejmowanych przez punkty i centra IT a także punktować działalność gospodarczą, czyli stawiać bardziej na jakość funkcjonalną a nie techniczną.”