Najlepsi agenci Qatar Airways nagrodzeni

AG

Podczas wieczoru w warszawskim hotelu Bristol linie lotnicze Qatar Airways przedstawiły plany na rok 2016 oraz nagrodziły najlepszych agentów.

Spotkanie zaczęło się od bardzo dobrej wiadomości: Grzegorz Karolewski, dyrektor handlowy na Polskę w Qatar Airways powiedział: “Na tę chwilę czekaliśmy trzy lata. Od 1 lipca na trasach z i do Warszawy Qatar Airways wprowadza Airbusa A330-200. Oznacza to że przewoźnik na rejsach z i do Polski będzie dysponował dwa razy większą liczbą miejsc.”

W 2016 roku samoloty Qatar Airways będą latać m.in. do ośmiu miejsc w Arabii Saudyjskiej, dojdą również dwa nowe połączenia do Australii (oprócz dotychczasowych Melbourne i Perth) – do Adelajdy i Sydney. W Ameryce Północnej nowymi kierunkami będą: Atlanta, Boston i Los Angeles.
Flota Qatar Airways liczy obecnie 175 samolotów, w tym m.in. 30 Boeingów 777-300ER, 9 Boeingów 777-200LRS, 27 Boeingów 787 Dreamliner. Przewoźnik złożył zamówienie warte 70 mld dolarów na 340 nowych maszyn. Będą to zarówno Boeingi (m.in. 51 Boeingów 787s i 50 Boeingów 777x), jak i Airbusy (m.in. 80 Airbusów A350s i 80 Airbusów A320neo).

Karolewski podkreślił: “Nasze linie są pierwszym globalnym użytkownikiem Airbusa A350x. Obecnie można nim latać raz dziennie do Monachium, dwa razy dziennie do Frankfurtu, raz dziennie do Nowego Jorku i trzy razy dziennie do Singapuru.”

Nagrody za najlepszą sprzedaż biletów Qatar Airways i tym samym promocję przewoźnika otrzymały biura: Time Travel, Prima Pol, Hurra Travel. Za najlepszą sprzedaż online nagrodę otrzymało biuro e-sky. Za najlepsze wyniki w kategorii podróże biznesowe i premium, nagrodzone zostały: Weco Travel, Fly Away i e-travel. W segmencie touroperatorów nagrodę odebrała przedstawicielka Rainbow zaś w segmencie podróży etnicznych – biuro Asia City Travel.