Naj… pokaz ogni sztucznych w Dubaju

materiały prasowe

W hotelu Atlantis The Palm w Dubaju od kilku lat w Noc Sylwestrową odbywają się największe na świecie pokazy ogni sztucznych.

Na przełomie 2013 i 2014 Hotel Atlantis w Dubaju pobił rekord świata, organizując największy w historii pokaz sztucznych ogni – 1200 ładunków eksplodowało co sekundę na tle nocnego nieba przez 6 minut. Łącznie odpalono wtedy 400 000 ładunków, co pozwoliło pokonać poprzedni rekord, wynoszący 77 000 ładunków, pięciokrotnie. Z roku na rok show hotelu Atlantis, The Palm jest coraz większe, a w tym pobiło wszelkie rekordy. Spektakularne show trwało aż 10 minut, a wrażenia potęgowało otoczenie – 1400 metrów linii brzegowej z plażami oraz widok na całą wyspę Jumeirah i panoramę Dubaju. Podczas pokazu podano aż 36 kilogramów najwyższej jakości kawioru, który serwowany był na 175 ręcznie robionych lodowych rzeźbach.
W tym roku na imprezach sylwestrowych Hotel gościł aż 6500 osób. Bawiący się w hotelu goście mogli podziwiać niepowtarzalny zsynchronizowany z muzyką pokaz fajerwerków.