Naj… akwaria w Dubaju

AG

Olbrzymie szklane tafle a za nimi dziesiątki tysięcy kolorowych ryb. Można je oglądać z boku, z góry i z dołu. A wszystko w jednym z największych akwariów na świecie, znajdującym się oczywiście w Dubaju.

Jak na kraj pustynny, to w Dubaju znajduje się zaskakująco dużo “mokrych” i wodnych miejsc. I jak to w Dubaju – muszą być one wielkie. I – jak to w Dubaju – są wielkimi atrakcjami turystycznymi.
Znajdujące się w największym na świecie centrum handlowym Dubai Mall Akwarium jest największym wewnętrznym czyli znajdującym się wewnątrz danego budynku akwarium na świecie. Ma wymiary o 51 x 20 11 metrów, mieści 10 mln litrów wody, w których pływa ponad 33 tysiące ryb i stworzeń morskich (reprezentujących ponad 200 gatunków). Boczna szyba akwarium, przez którą można oglądać wnętrze spacerując po centrum handlowym, jest – jakżeby inaczej – największą na świecie szyba akrylową – wymiary: 32 x 8 metrów, grubość: 75 cm, waga: 245 kg. Kupując bilet możemy wejść do największej chyba atrakcji – podwodnego półkolistego tunelu, z którego możemy podglądać olbrzymie płaszczki, rekiny (pływa ich tu podobno ok 400) i inne ryby. Potem warto wejść na piętro, spojrzeć na akwarium z góry, ale i zwiedzić podwodne ZOO. To 36 osobnych stanowisk – ekspozycji z żyjątkami wodnymi z trzech stref ekologicznych: Lasu Deszczowego, Skalistego Wybrzeża, Żywego Oceanu. Można tu obejrzeć m.in. pingwiny, foki, krokodyle, piranie, japońskie kraby pacyficzne, szczury wodne, pangazjanodony, jaszczurki, strzępiele i drzewołazy. Szczególnie krokodyle są godne uwagi – kilkudziesięcioletnie okazy ponadpięciometrowej długości.

Jeszcze większe akwarium mieści się s słynnym hotelu Atlantis. Mieści 11,5 mln litrów i 65 tysięcy ryb i stworzeń. Obok można odwiedzić Zagubione Komnaty (The Lost Chambers) – dziesięć komór z akwariami (15 tysięcy żyjątek morskich).

Ceny biletów:

Tylko akwarium -(z tunelem podwodnym) – 100 AED
Akwarium +Podwodne ZOO oraz Król Krokodyl – 200 AED

www.thedubaiaquarium.com

Zagubione Komnaty (The Lost Chambers)
Dzieci do lat 6 – darmo
Dorośli – 75 AED

www.atlantisthepalm.com

{gallery}4700{/gallery}