Nagroda Dolnośląskiego Gryfa dla Uzdrowisk Kłodzkich

archiwum Uzdrowiska Kłodzkie

Uzdrowiska Kłodzkie otrzymały Nagrodę Gospodarczą Dolnośląski Gryf w kategorii Produkt Roku za unikatową ofertę leczniczą i produkcję wody mineralnej – Staropolanka.

Celem konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” przeznaczonego dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska jest promowanie i nagradzanie najważniejszych osiągnięć gospodarczych w regionie. Organizowany jest przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
W finale 13. Edycji znalazły sie 24 firmy i samorządy (spośród 150 zgłoszonych). Laureatów wyłoniono w ośmiu kategoriach.

Mirosław Stanisławski, prezes KGHM TFI, którego spółką portfelową są Uzdrowiska Kłodzkie, powiedział: “Ta prestiżowa nagroda to dowód na to, że nasze działania idące w kierunku utrzymania pozycji lidera w zakresie medycyny uzdrowiskowej, turystyki zdrowotnej, wellness i SPA oraz produkcji naturalnych wód mineralnych są docenianie nie tylko przez klientów, ale także dostrzegane przez środowiska opiniotwórcze.”

Uzdrowiska Kłodzkie to nowocześnie wyposażona, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych baza balneologiczna oraz hotelowa, specjalistyczne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA. Zakłady przyrodolecznicze oferują kuracjuszom ponad 60 zabiegów opartych na naturalnych surowcach leczniczych, takich jak mineralna woda, świerk i borowina.

Marcin Gwóźdź, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich SA – Grupa PGU, dodał: “Na tą nagrodę złożyło się nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie medycyny uzdrowiskowej, szeroka gama zabiegów oraz usług rekreacyjnych i co najważniejsze profesjonalna kadra medyczna. Wykwalifikowany zespół lekarzy i fizjoterapeutów, którzy dbają o zdrowie i właściwy przebieg rehabilitacji naszych kuracjuszy – to siła Uzdrowisk Kłodzkich. To oni sprawiają, że klienci wybierają pobyty właśnie u nas.”

Uzdrowiska Kłodzkie SA – Grupa PGU to największy w Polsce kompleks uzdrowiskowy, na który składają się trzy znane kurorty o wielowiekowej tradycji w zakresie medycyny uzdrowiskowej – Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Kudowa-Zdrój. Uzdrowiska Kłodzkie są również producentem wód mineralnych: Staropolanka, Wielka Pieniawa oraz Kudowianka.