Na Maltę bez kwarantanny

fot. VisitMalta

Od poniedziałku 11 kwietnia osoby podróżujące na Maltę z państw wpisanych na czerwoną listę będą mogły wjechać do kraju również po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR (wykonanego do 72 godzin przed przyjazdem) lub certyfikatu potwierdzającego status ozdrowieńca (który nie może być starszy niż 180 dni).

Chris Fearne, maltański wicepremier i minister zdrowia, ogłosił, że Malta w dalszym ciągu realizuje działania związane z łagodzeniem skutków pandemii COVID-19. Fearne powiedział, że obecnie, pomimo zaobserwowania wzrostu liczby dziennych przypadków zachorowań, Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób potwierdziło, że kraj ma najniższy wskaźnik zachorowań na COVID-19 w całej UE.

Dzięki temu, że zdecydowana większość mieszkańców Malty otrzymała już trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, maltańskie autorytety ds. zdrowia postanowiły złagodzić restrykcje sanitarne, w tym ograniczenia dotyczące podróży.
Wicepremier ogłosił, że od 10 kwietnia 2022 roku osoby uczestniczące w imprezach masowych (zarówno w plenerze, jak i przestrzeni zamkniętej) nie będą musiały okazywać certyfikatu szczepienia.

Clayton Bartolo, maltański minister turystyki, powiedział: „Decyzja o łagodzeniu ograniczeń w podróżowaniu związanych z COVID-19 stanowi punkt zwrotny w działaniach rządu zmierzających do przywrócenia normalności na Wyspach Maltańskich. Jesteśmy przekonani, że nadchodzące miesiące przyniosą znakomite rezultaty dla branży turystycznej. Mamy też nadzieję, że pozwoli to osiągnąć nasz ostateczny cel – stworzenie z Malty wysokiej jakości ośrodka turystycznego.”

Johann Buttigieg, dyrektor generalny Maltańskiej Organizacji Turystycznej, dodał: „Maltańska Organizacja Turystyczna z radością przyjmuje najnowsze rozporządzenie, które z pewnością ułatwi sektorowi turystycznemu dalszą odbudowę po pandemii. Teraz, osoby, które z różnych powodów nie są w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19, będą mogły odwiedzić Maltę bez konieczności odbycia obowiązkowej kwarantanny. Jest to wspaniała wiadomość dla branży turystycznej i z niecierpliwością czekamy, aby powitać wszystkich przyjezdnych na naszych wyspach.”

Malta – pierwszy robot ze sztuczną inteligencją pracuje w turystyce