Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na „Niedziele w skansenie”

fot. Muzeum Wsi Kieleckiej

W najbliższą niedzielę, 15 maja w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się kolejna „Niedziela w skansenie”. W sektorze budownictwa dworsko-folwarcznego zorganizowane zostaną warsztaty, spotkania i spacery, poświęcone ogrodnictwu.

„Zielonym do góry” – poznajmy Park Etnograficzny w Tokarni pod kątem roślin: tych użytkowych i ozdobnych towarzyszących zabytkowym budowlom w skansenie oraz tych dziko rosnących w lesie i nad rzeką w skansenie.

Organizatorzy zapraszają na pokazy i warsztaty artystyczne m.in. florystyczne i ceramiczne. Zaprezentowany zostanie też specjalny pokaz ogrodniczy „Sadzonka z nasionka” czyli jak rozpocząć przygodę z ogrodnictwem na domowym parapecie. Będzie można też poznać rośliny jadalne i miododajne. W trakcie wydarzenia odbędą się specjalne spacery po skansenie szlakami wytyczonymi przez rośliny.

Wśród atrakcji nie zabraknie „Jarmarku Zimnej Zośki”, na który zaproszono firmy i instytucje zajmujące się roślinami. Dla tych, którzy będą chcieli dać roślinom i sadzonkom nowy dom będzie działał punkt adopcji roślin. Podczas „zielonych spotkań” na scenie rozegrane zostaną rodzinne turnieje wiedzy oraz umiejętności ogrodniczych. Poprowadzą je Chłop i Baba znani z muzealnych filmików o przysłowiach.

Rozpoczęcie wydarzenia odbędzie się o godzinie 11:00.