MSiT szuka partnerów do “Weekendu za pół ceny”

Pilotażowa akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” odbędzie się w dniach 23 -25 września. Resort rozpoczął rekrutację partnerów tej akcji.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowuje pilotażową akcję , która odbędzie się od 23 do 25 września 2016 r. Rozpoczynamy rekrutację partnerów Akcji.

Przypomnijmy, że akcję tę zapowiedział jeszcze styczniu na swojej pierwszej konferencji minister Witold Bańka (czytaj TUTAJ). Powiedział wtedy m.in.: “Mamy piękny kraj, wiele niezwykle ciekawych propozycji turystycznych i powinniśmy przekonywać do odpoczynku rodaków w kraju.”

Akcja ma na celu prezentację polskiej oferty turystycznej i zachęcenia Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie kraju, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym.
Według komunikatu MSiT, „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy.
Partnerami akcji moga być podmioty dysponujące obiektami turystycznymi lub świadczące usługi turystyczne. Założeniem Akcji jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w dniach 23-25 września 2016 r. na terenie całego kraju.

W rozmowie z portalem WaszaTurystyka.pl wiceminister Dawid Lasek podkreślił: “We współpracy z partnerami i przy wsparciu POT chcemy zaproponować w terminie wrześniowym pakiety, destynacje, które można w ten pomysł włączyć. Nie będzie to jednak akcja na masową skalę, bo to wymagałoby dużo dłuższego czasu przygotowań. Do akcji masowej będziemy gotowi w następnych latach.”

Kto może wziąć udział w akcji:
– obiekty noclegowe (hotele, pensjonaty, schroniska, pola namiotowe, kempingi i inne),
– obiekty gastronomiczne (restauracje),
– muzea, skanseny, obiekty kultury,
– obiekty sportowo-rekreacyjne
– przewoźnicy,
– usługodawcy turystyczni.
Lista partnerów akcji zostanie zamieszczona na witrynie MSiT w połowie sierpnia. Aby wziąć udział w akcji należy zaakceptować regulamin (do pobrania poniżej) i przekazać ofertę promocyjną na adres [email protected] do 31 lipca 2016 r.
Promocja akcji będzie prowadzona od II poł. sierpnia br. na witrynach internetowych i profilach mediów społecznościowych Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz w innych mediach.