MROT i WOT będą razem promować MICE Mazowsza i Warszawy

fot. Jacek Kwiatkowski

W piątek 5 lipca przedstawiciele Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Warszawskiej Organizacji Turystycznej podpisali porozumienie o współpracy w zakresie promocji Mazowsza i Warszawy, jako atrakcyjnych kierunków dla przemysłu spotkań i konferencji.

Dorota Zbińkowska, dyrektor biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, podkreśliła: „To pierwsze w Polsce porozumienie między lokalną organizacją turystyczną a regionalną organizacją turystyczną w celu wspólnego pozyskiwania wydarzeń i klientów MICE.”

Obecny na spotkaniu wicemarszałek województwa, Wiesław Raboszuk, powiedział: „Turystyka spotkań, konferencji to bardzo ważna gałąź przemysłu turystycznego, coraz mocniej oddziałująca również na inne sektory turystyki. Mazowsze i warszawa są najważniejszymi uczestnikami tego rynku w Polsce – Warszawa choćby ze względu na stołeczność i zgromadzenie wielu najważniejszych instytucji i urzędów. Obserwujemy duże zainteresowanie organizacja spotkań nie tylko w Warszawie, ale i w najbliższej okolicy, w odległości 50 100kilometrów od stolicy.

W urzędzie marszałkowskim prowadzimy badania nad przemysłem spotkań na Mazowszu i jeszcze w tym roku udostępnimy ich wyniki.
Współpraca Mazowsza i Warszawy jest coraz bardziej intensywna i cieszę się, że jest obecnie sformalizowana. Dzielmy się doświadczeniami.”

Dorota Zbińkowska dodala: „Porozumienie jest ważne dla branży hotelarskiej – będziemy wspólnie promować najlepsze obiekty w stolicy i poza nią. Ważne jest także, że potencjalni klienci będą mieli łatwiej szukać ofert z Warszawy i okolic.”

W ramach współpracy między MROT i WOT nastąpi:

– wzajemne przesyłanie pytań od meeting plannerów,
– wzajemna promocja ofert,
– wspólny udział w wydarzeniach promocyjnych,
– wspólne budowanie bazy kontaktów,
synergia w pozyskiwaniu członków..

Mateusz Czerwiński, wiceprezes WOT, dodał: „To jest pierwszy wypadek w Polsce, że miasto dominujące w regionie i ten region będą współpracować na rynku przemysłu spotkań. My mamy dobre doświadczenia z poszczególnymi obiektami konferencyjnymi na terenie Mazowsza. Jestem pewien ,że od dzisiaj synergia między dwiema organizacjami i ich członkami będzie większa.”

Pierwszym elementem współpracy między MROT i WOT był wspólny udział w Meeteing&Incentive Forum w Szybeniku w Chorwacji w czerwcu tego roku. Obie organizacje przedstawiały tam ofertę MICE, przygotowały też po raz pierwszy wspólny katalog obiektów konferencyjnych.

Iwona Majewska, wicedyrektor biura MROT, podkreśliła: „Wszystkie katalogi bardzo szybko się rozeszły. zamieściliśmy w nich 30 unikatowych naszym zdaniem obiektów. Odbyliśmy zaplanowane 42 spotkania B2B i wiele innych rozmów i widać duże zainteresowanie meeting plannerów Mazowszem. Przekonuje ich naturalne otoczenie naszych obiektów, są zainteresowani organizacją wydarzeń w obiektach zabytkowych a my mamy to w swojej ofercie. Poza tym szukają oni nowych, nieznanych regionów i miejsc i tym wygrywamy. Mazowsze jest dobrym uzupełnieniem dla oferty warszwskiej. Jestem pewna-po odbytych bardzo konkretnych rozmowach, że w przyszłym roku zorganizujemy na Mazowsze 5 – 7 dużych wydarzeń.”