Morsy zjadą do Mielna

fot. archiwum organizatorów MZM

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie to największa taka impreza w Polsce i Europie oraz jedna z największych na świecie. Udział weźmie około 6 tysięcy osób.

Podczas najbliższego zlotu będziemy świadkami prawdziwego morsowego ślubu na plaży, którego udzieli Burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała, a gośćmi będą oczywiście tysiące morsów. Narzeczeni byli po raz pierwszy wspólnie na zlocie w 2019 roku i właśnie wtedy Artur spontanicznie postanowił oświadczyć się Izie. Jak na prawdziwego morsa przystało zrobił to w asyście kilkuset innych morsów na plaży, zaraz po kąpieli, na specjalnie ustawionej na plaży scenie. Tak im się w Mielnie spodobało, że postanowili pobrać się właśnie tutaj i to koniecznie podczas najbliższego Zlotu. Punktem kulminacyjnym niecodziennego ślubu będzie oczywiście wspólna kąpiel młodej pary.

Gwiazda i tłum morsów

Największą gwiazdą Zlotu będzie jednakZespół Piersi, który nagra w Mielnie teledysk do nowej piosenki o roboczym tytule “Wielki upał w środku zimy”. Wystąpią w nim uczestnicy wydarzenia oraz mieszkańcy miasta.

Impreza w roku 2020, dokładnie w dniach 6-9 lutego odbędzie się po raz 17 i po raz kolejny organizatorzy spodziewają się pobić rekord liczby uczestników – udział weźmie około 6 tysięcy osób. W ciągu pierwszej doby rejestracji sprzedano ponad 2 tysiące wejściówek.

Parada

Zlot to 4 dni mroźnych kąpieli, zakończone niedzielną paradą ulicami Mielna oraz wielką finałową kąpielą, jednak my uczestnikom wydarzenia oferujemy o wiele więcej atrakcji. Po raz pierwszy stworzona zostanie specjalna Morsowa Strefa Chillout, w której morsy przed, w trakcie i po kąpieli w Bałtyku będą mogły rozgrzewać się w baliach, saunach i basenach.

Przybędą kosmici

Co roku zlot ma swój temat przewodni – najbliższy to Międzygalaktyczny Zlot Morsów. Kosmitów będzie można ich podziewać na pewno na Wielkim Balu Morsów (dla 2000 osób), ale również podczas parady przed główną kąpielą, w czasie której do zimnego Bałtyku wejdzie równo o godzinie 12:00 tysiące miłośników zimnych kąpieli.