Mordercza sztafeta na słowackim Liptowie

archiwum Liptov

W najbliższą sobotę na terenie Liptowa odbędą się mordercze zawody sztafetowe Liptov Ride. Trasy przygotowano w Demianowskiej Dolinie, na Chopoku, na Ilanowskich lukach, w lesie i w Liptowskim Mikulaszu. W niedzielę w Jasnej będzie można spróbować swych sił w slalomie, w którym wystąpi aktualna mistrzyni świata Petra Vlhová.

Jak podał portal Wasza Słowacja.pl, to już czwarty rocznik imprezy Liptov Ride,który w zamyśle ma łączyć sporty zimowe i letnie. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 400 zawodników. Zawody rozpoczną się na terenie wodnego toru w Liptowskim Mikulaszu. O godzinie 8:00 start indywidualny, o 8:30 – drużynowy

Katarína Guothová z zespołu organizacyjnego Liptov Ride, powiedziała: „Zaczynamy od wodnego toru kajakowego a kończymy na Lućkach w Jasne, gdzie odbędą się aż cztery konkurencje: bieg, skialpinizm, freeride i wyścig rowerowy. Na Chopoku nad Kamienna Chatą kończyć będą sztafety skialpinistyczno –freerideowa. Najlepsze zespoły oczekiwane są około 12. Wszystko zależy jednak od kapryśnej pogody kwietniowej.”

Na czym polega Liptov Ride?

To bieg na dystansie 13,5 km i przewyższeniu 404 metrów (trasa: Areał wodny – Jasna Lućky), skialpinizm na długości 5 km i przewyższeniu 1046 metrów (Jasna Lućky – Chopok, freeride stromym żlebem (Chopok – Jasna Lućky) o długości 5,4 km i przewyższeniu 1052 metrów, jazda na rowerze na trasie 22,1 km i przewyższeniu 1028 metrów oraz slalom kajakowy o długości 1290 metrów.

Zawody mają potrwać do godziny 15:30, zaś o godzinie 20:30 przewidziano after party

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptov, powiedziała: „Liptów jest idealny do uprawiania różnych sportów, zarówno zimowych, jak i letnich. Tylko u nas można zorganizować kombinację sportów zimowych i letnich. Bardzo się cieszymy, że w niedzielę przywitamy najlepszą żywą reklamę Liptowa- mistrzynię świata w slalomie i najwspanialszą narciarkę w historii Słowacji, Petrę Vlhową.”

Slalom z udziałem mistrzyni przewidziany jest na godz. 11:30. Między zjazdami można będzie porozmawiać z gwiazdą narciarstwa i jej gośćmi.