Mołdawia promuje się gościnnością

 Narodowe Stowarzyszenie Turystyki Przyjazdowej Mołdawii

Mołdawia zainaugurowała kampanię promocyjną pt. #BeOurGuest na czterech rynkach: polskim, włoskim, rumuńskim i mołdawskim. Głównym punktem jest film, który pokazuje historię zagranicznego turysty doświadczającego prawdziwej mołdawskiej gościnności. 

Jak przypomina w informacji prasowej Narodowe Stowarzyszenie Turystyki Przyjazdowej Mołdawii, kraj ten należy do nadal mało odkrytych przez europejskich turystów. Sugeruje, że polskie biura podróży mogłyby znaleźć w Mołdawii nowe kierunki dla swoich klientów.

Kampania gościnności

Aby wesprzeć przemysł turystyczny, Mołdawia zamierza wzmocnić wizerunek marki kraju i postawić na turystykę wiejską. Częścią tych działań jest kampania #BeOurGuest. Film będący częścią kampanii dotarł w ciągu tygodnia do 2 mln użytkowników portali społecznościowych.

Motywem przewodnim filmu jest prawdziwa mołdawska gościnność. Oglądamy historię zagranicznego turysty, który przypadkiem trafia do mołdawskiego domu, gdzie doświadcza tego, co znaczy być najmilej widzianym gościem

„Akcja toczy się w małej wsi na terenie rezerwatu przyrodniczo-etnograficznego Orheiul Vechi (Stary Orgiejów), jednego z najpiękniejszych miejsc w Mołdawii.”

– czytamy w komunikacie.

Mołdawia winem płynąca

„Ten kraj położony pomiędzy rzekami Dniestr i Prut nie konkuruje z typowymi wakacyjnymi kierunkami. Nie ma tam plaż, ani wysokich gór, ale turystów urzeka autentyczność, piękno wiejskich krajobrazów i serdeczność Mołdawian. Bez wątpienia pierwszym skojarzeniem są winiarnie i winnice. I słusznie, bo właśnie tam znajdują się największe na świecie podziemne piwnice, które znalazły się w Księdze Światowych Rekordów Guinnessa. Najstarsze liczą sobie niemal 200 lat, powstają też nowe, prowadzone w nowoczesny i atrakcyjny dla turystów sposób.”

Narodowe Stowarzyszenie Turystyki Przyjazdowej Mołdawii zwraca też uwagę na wydarzenia, które mogą przyciągnąć turystów do Mołdawii, wymieniając m.in.: festiwal DescOpera (pierwszy w Europie Wschodniej festiwal operowy na świeżym powietrzu) oraz Narodowy Dzień Wina (najważniejsze wydarzenie turystyczne kraju).