Modlin – ponad 6 mln pasażerów

archiwum Lotniska w Modlinie

Lotnisko w Modlinie obsłużyło już ponad 6 mln pasażerów.

 

Od początku 2016 roku, z usług portu skorzystało 503 tys. osób.

W poprzednich latach Modlin odnotował następujące liczby pasażerów: w 2012 – ponad 850 tys., w 2013 – ponad 340 tys., w 2014 – ponad 1,7 mln, w 2015 – prawie 2,6 mln w 2015 r. Władze lotniska spodziewają się, że w tym roku pobity zostanie rekord ubiegłoroczny i port obsłuży nawet 3 mln pasażerów.

Lotnisko ma 9 proc. udziału w rynku krajowym i jest piątym co do wielkości portem lotniczym w Polsce (po Lotnisku Chopina, Krakowie, Gdańsku i Katowicach). Średnio odprawia ponad 7 tys. pasażerów dziennie.

Piotr Okienczyc, prezes lotniska, powiedział: “To będzie rok, w którym przewidujemy obsłużenie 3 mln podróżnych, siatka połączeń wzbogaci się o nowe trasy i rozpoczniemy prace związane z dużymi inwestycjami w naszym porcie. Już teraz sporządzana jest dokumentacja projektowa rozbudowy terminala pasażerskiego wraz z infrastrukturą. Dużym wyzwaniem będzie dla nas tegoroczny sezon letni. Od lipca, w związku z planowanym szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, przewidujemy, że przez okres jednego miesiąca na lotnisku przywrócona zostanie kontrola graniczna na wszystkich kierunkach lotniczych, co oznacza zmianę całej logistyki odprawy i kontroli. Pracujemy nad tym, aby tymczasowa zmiana nie wiązała się z utrudnieniami dla pasażerów.”