Mobilna gra miejska po warszawskiej Woli

W grze „Posmakuj Wolę” można poznać lokalne dzielnicowe historie, przenieść się w czasie do przedwojennej Warszawy oraz poznać tajemną recepturę na jeden z warszawskich przysmaków.

Mobilną grę miejską po warszawskiej Woli, przygotowali wychowankowie świetlicy Caritas Wola.

Gra „Posmakuj Wolę” dostępna jest dla każdego użytkownika smartfona. Można w nią grać samodzielnie, z rodziną albo w grupie znajomych. Aby dołączyć do gry potrzebny jest telefon z dostępem do Internetu i GPS oraz bezpłatna aplikacja Action Track, którą można pobrać ze Sklepu Play lub Apps Store.

Aby zagrać, wystarczy zeskanować kod QR, dostępny na stronie: https://tiny.pl/r5jdv

W aplikacji należy zeskanować kod QR aktywujący grę, a następnie postępować według wskazówek wyświetlających się na ekranie. W trybie mapy można śledzić kierunek poruszania się po osiedlu, a każdy kolejny punkt aktywuje się wraz z dotarciem na wyznaczone miejsce i zeskanowaniem kodu QR znajdującego się w jego okolicy lub rozwiązaniem zadania. Kody przyklejone są w widocznych miejscach. Przejście całej trasy zajmuje ok. 1 godzinę.

Punkt startowy: ul Okopowa 29B w Warszawie.

Gra miejska „Posmakuj Wolę” w aplikacji mobilnej Action Track powstała w ramach projektu „Poszukiwacze warszawskich tradycji” . Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.