Mistrzostwa Świata Katar 2022 okazją do odwiedzenia Arabii Saudyjskiej

fot. STA

Każdy, kto wybiera się do Kataru na tegoroczne Mistrzostwa Świata, powinien przedłużyć swoją podróż na Bliski Wschód, żeby odkryć urok sąsiadującej Arabii Saudyjskiej. Można tam doświadczyć przede wszystkim różnorodności kraju i odwiedzić trzy polecane miejsca: Rijad, Dżudda i AlUla.

Dzięki codziennym połączeniom lotniczym między sąsiadującymi Katarem i Arabią Saudyjską, podróż do Arabii Saudyjskiej będzie dobrym początkiem lub końcem przygody na Bliskim Wschodzie podczas Mistrzostw Świata. Turyści chcący odwiedzić Arabię Saudyjską mogą ubiegać się o roczną, wielokrotną elektroniczną wizę wjazdową, która pozwala turystom spędzić w kraju do 90 dni.

Rijad

Rijad jest miejscem, gdzie tradycja spotyka się z wizją XXI wieku. Jako stolica kraju, miasto jest kwitnącą metropolią ze światowej klasy restauracjami, sztuką i sklepami oraz rosnącą sceną kulturalną.

W miesiącach zimowych miasto ożywa dzięki niezwykłej rozrywce. “Riyadh Season”, jeden z największych na świecie festiwali, to święto Rijadu wyrażane poprzez muzykę, sztukę, teatr i jedzenie, obejmujące kilka stref w całym mieście. Festiwal MDLBEAST jest największym festiwalem muzycznym, jaki kiedykolwiek widziano na Bliskim Wschodzie i powraca w grudniu w trzeciej edycji.

Dżudda

Dżudda jest centrum rozwijającej się saudyjskiej sceny artystycznej i muzycznej oraz prawdziwym tyglem różnych kultur. Miasto jest domem dla światowego dziedzictwa UNESCO, historycznego starego miasta Al Balad, gdzie odwiedzający mogą odkrywać zabytkowe balkony i kamienne starożytne chodniki.

Al Balad to miejsce z wieloma starożytnymi domami dziś oferującymi nowoczesne wnętrza, które służą jako kawiarnie i muzea. Łącząca nowoczesność z tradycją, Dżudda jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc do zwiedzania w Arabii Saudyjskiej. Miasto słynie również z nabrzeża i wspaniałych wybrzeży Morza Czerwonego. Magiczna podwodna podróż oferuje jedyne w swoim rodzaju rafy koralowe i niezrównane wrażenia nurkowe w niezbadanych wodach.

AlUla

Niewiele jest miejsc na świecie, w których nadal można poczuć się jak prawdziwy odkrywca. AlUla, dom pierwszego saudyjskiego miejsca z listy światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się głęboko na pustyni w północno-zachodnim regionie kraju, ze starożytnymi grobowcami, które pozostają dziedzictwem 7 tys. lat ludzkiej cywilizacji.

Otoczona naturalnymi formacjami skalnymi i kanionami, AlUla oferuje mnóstwo atrakcji sportowych dla zawodowców i amatorów. Podczas zwiedzania miasta warto uwzględnić także wycieczkę do oazy. Kontrastująca z otaczającą pustynią, bujna “AlUla Oasis” ma długą historię jako miejsce wytchnienia i relaksu. To też miejsce, które obfituje w owoce cytrusowe i daktyle. AlUla pozostaje w dużej mierze poza globalnym radarem turystycznym, zapewniając dziewiczą i autentyczną przygodę pośród pustynnych krajobrazów.

Arabia Saudyjska – kraj kontrastów otwarty na turystów