Arabia Saudyjska – kraj kontrastów otwarty na turystów

Dziedzictwo i tradycje Arabii Saudyjskiej pomogły w ukształtowaniu jej pozycji jako historycznego centrum handlu i miejsca narodzin islamu. Państwo w ostatnich latach zaczęło wprowadzać znaczne zmiany tak, aby umożliwić podróż do kraju turystom z całego świata. Działania marketingowe skupiają się na rozwoju relacji z przedstawicielami turystyki na świecie po to, żeby budować rozpoznawalność Arabii Saudyjskiej jako destynacji turystycznej. Saudi Tourism Authority wyszło z inicjatywą zaproszenia na wirtualny roadshow, którego celem będzie zapoznanie uczestników z nieodkrytą dotąd destynacją na Bliskim Wschodzie.

Otwarcie się na turystów z całego świata, stworzenie profesjonalnej oferty dla biur podróży i pozycjonowanie Arabii Saudyjskiej jako dostępnej i bezpiecznej destynacji – to niektóre z celów programu Wizja 2030. Jednym z kluczowych jej elementów było wprowadzenie wizy turystycznej we wrześniu 2019 roku dla osób chętnych do odwiedzenia państwa. Dzięki temu największy kraj na Półwyspie Arabskim stał się dostępny dla turystów.

Wizja 2030

Wśród celów otwarcia kraju dla turystów jest m.in. przyciągnięcie 100 mln międzynarodowych i krajowych turystów do 2030 roku. Ruch turystyczny ma też pomóc w powstawaniu nowych miejsc pracy w branży turystycznej.

Cele Arabii w ramach Wizji 2030 mają obejmować przede wszystkim wzmocnienie sektora prywatnego, aby stworzyć tętniące życiem społeczeństwo i zbudować dobrze prosperującą gospodarkę poprzez dywersyfikację oraz inwestowanie w sposoby przygotowania Arabii Saudyjskiej do globalnego handlu i konkurencji. Turystyka ma być kluczem do realizacji wielu z tych wizji.

Przyroda, historia i sztuka

Kultura, bogate dziedzictwo i natura zachęcają do odwiedzenia Arabii Saudyjskiej wraz z jej pustynnymi plażami, rafami koralowymi czy też bezkresnymi wydmami. Natomiast na południowym zachodzie można odnaleźć jedno z najodludniejszych miejsc na świecie – góry Asir. Osoby chcące poznać historię i sztukę tego kraju mają do wyboru ponad 200 działających muzeów w całym kraju. Wśród nich Muzeum Narodowe w Rijadzie, które jest oceniane jako jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia. Otwarto je w 1999 roku z okazji 100 rocznicy od zajęcia twierdzy Masmak przez Abd al-Aziza ibn Su’uda. Właśnie to wydarzenie przyczyniło się do powstania Arabii Saudyjskiej.

Kluczowe historyczne, kulturowe i lifestylowe miejsce na mapie

W ramach Wizji 2030, Diriyah Gate Development Authority (DGDA) przekształca Diriyah, miasto położone 15 minut drogi od stolicy Rijad, w unikatową na skalę światową destynację promującą kulturę i dziedzictwo. Inspirowany ponadczasową architekturą Najdi At-Turaif, Diriyah jest domem przodków rodziny królewskiej Al Saud, miejscem narodzin państwa. Po ukończeniu, Diriyah stanie się kluczową destynacją w Arabii Saudyjskiej, gdzie będzie można podziwiać bogate dziedzictwo i kulturę kraju.

„Podróż przez Arabię”

Aby zapoznać się z tym wyjątkowym krajem Saudi Tourism Authority zaprasza na „Podróż przez Arabię”, która jest serią wirtualnych wydarzeń łączących profesjonalistów z całego świata. Zostały one przygotowane specjalnie dla przedstawicieli rynku: od segmentu luksusowego, poprzez turystyczny, aż po incentive.

Wydarzenie to da możliwość poznania ciekawych miejsc, bogatej kultury, gościnności oraz projektów i wizji Arabii Saudyjskiej. W ramach „Podróży przez Arabię” odbędą się spotkania indywidualne dla decydentów wyższego szczebla, a także sesje edukacyjne dla wszystkich profesjonalistów z branży turystycznej.

W dniach 23 i 24 marca odbędzie się wirtualny roadshow zorganizowany przez Saudi Tourism Authority. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wcześniej się zarejestrować. Liczba miejsc jest ograniczona.