Minister Bańka: powstanie Społeczna Rada Turystyki

Nową ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej, intensywne prace nad ustawą o usługach turystycznych oraz powstanie Społecznej Rady Turystyki zapowiedział Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem premier Beaty Szydło.
Minister sportu i turystyki powiedział, że rok 2016 był ważny i bardzo udany dla polskiej turystyki. W 2016 roku wprowadzono w życie Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który zabezpieczył interesy biur podróży na wypadek ewentualnych upadków.
Jak podkreślił minister: “Turyści polscy wyjeżdżający za pośrednictwem biur podróży mogą się czuć bezpiecznie w razie jakichś wynikłych probklemów…”
W ubiegłym roku odnotowaliśmy dużo większą liczbę turystów odwiedzających Polskę, zwiększyło się również zainteresowanie Polaków wypoczynkiem w kraju. Było to efektem m.in Programu 500+. Minister Bańka pochwalił się także sukcesem pilota,zowej akcji Weekend za pół ceny” i zapowiedział: “W dniach 31 marca – 2 kwietnia i 6-8 października 2017 roku odbędzie się II edycja “Weekendu za pół ceny”.
Witold Bańka mówiąc o planach na 2017 rok powiedział: “Trwają prace zmiany przepisów ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Chodzi o dopasowanie przepisów obowiązujących w Polsce do wymagań UE. Państwa członkowskie mają obowiązek opublikowania nowych przepisów do 1 stycznia 2018 roku. Polska Organizacja Turystyczna będzie nowoczesną agencją promocji turystyki w kraju i za granicą. Konieczne są nowe kompetencje oraz zwiększenie skuteczności działań w obszarze turystyki. Wprowadzone będą rzeczywiste narzędzia nadzoru ze strony ministra.
Powstanie Społeczna Rada Turystyki – ciało konsultacyjne i doradcze Ministra Sportu i Turystyki, to będzie ciało doradcze i konsultacyjne Ministra. Będą w niej mieli swoja reprezentację eksperci szeroko rozumianej branży turystycznej, Rada będzie wspierać Ministra w kształtowaniu i prowadzeniu polityki turystycznej kraju.”
POWIĄZANE WPISY
18 czerwca 2026
Barometr Booking.com 2026: hotelarze patrzą w przyszłość z optymizmem, ale rośnie przepaść między dużymi i małymi obiektami
Dwie trzecie europejskich obiektów noclegowych spodziewa się poprawy sytuacji biznesowej…
0 Komentarzy6 Minuty
18 czerwca 2026
Zabierz flagę Mazowsza w podróż. Do wygrania 25 tys. zł w konkursie fotograficznym
Flaga Mazowsza może stać się bohaterką wakacyjnej fotografii. Ruszyła V edycja konkursu…
0 Komentarzy4 Minuty
18 czerwca 2026
Branża turystyczna znów spełni wakacyjne marzenia dzieci. Rusza akcja „Wakacje Marzeń 2026”
Dla wielu dzieci będzie to pierwszy wyjazd nad morze, pierwszy obóz i pierwsza…
0 Komentarzy3 Minuty
12 czerwca 2026
Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”
POT oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska rozpoczęły nabór zgłoszeń do…
0 Komentarzy2 Minuty
11 czerwca 2026
„Uczta Chrobrego” wraca do Gniezna. Miasto zaprasza do poznawania historii przez kuchnię
Gniezno po raz drugi zaprasza mieszkańców i turystów do odkrywania historii pierwszej…
0 Komentarzy3 Minuty
9 czerwca 2026
Suwałki – brama do krainy jezior i zielonych krajobrazów
Położone w otoczeniu jezior, lasów i parków narodowych Suwałki umacniają swoją pozycję na…
0 Komentarzy3 Minuty
9 czerwca 2026
Dzień Szkocki w Jadowie 2026. Mazowsze znów stanie się polską stolicą szkockiej kultury
4 lipca 2026 roku Jadów po raz szósty zamieni się w polską stolicę kultury szkockiej.…
0 Komentarzy3 Minuty
2 czerwca 2026
LOT stawia na AI. Polski przewoźnik rozpoczyna współpracę z ElevenLabs
Polskie Linie Lotnicze LOT wdrażają rozwiązania sztucznej inteligencji opracowane przez…
0 Komentarzy3 Minuty
2 czerwca 2026
Polacy wybierają krajowe wakacje. Coraz częściej stawiają na aktywny wypoczynek i kontakt z naturą
Ponad połowa Polaków planujących wakacyjny wyjazd zamierza spędzić urlop w kraju.…
0 Komentarzy5 Minuty










