Michał Fijoł nowym prezesem PLL LOT

16 czerwca 2023 roku rada nadzorcza spółki PLL LOT, po przeprowadzonym postępowaniu kwalifikacyjnym, powołała na stanowisko prezesa zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT Michała Fijoła, który od blisko siedmiu lat pełnił funkcję członka zarządu ds. handlowych.

Michał Fijoł związany jest z PLL LOT od stycznia 2016 roku, najpierw pracował jako pełnomocnik zarządu ds. handlowych, a od marca 2017 roku był członkiem zarządu ds. handlowych. Ukończył studia doktoranckie na kierunku ekonomia w Szkole Głównej Handlowej. Jako stypendysta Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej oraz rządu austriackiego studiował również na Uniwersytecie w Osnabrück w Niemczech i na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu. Przed dołączeniem do zespołu PLL LOT pracował dla międzynarodowych korporacji w obszarach: cyfrowym, marketingu i sprzedaży.

“Bardzo dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie i powierzenie mi tej funkcji. Wierzę, że moje dotychczasowe doświadczenie oraz współpraca z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji zespołem PLL LOT zaowocuje dobrymi wynikami i umocnieniem pozycji narodowego przewoźnika nie tylko na rynku polskim, ale również na kluczowych dla nas rynkach zagranicznych” – powiedział Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT.

Jednocześnie rada nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu z dniem 16 czerwca 2023 roku Pawła Rozkruta ze stanowiska członka zarządu ds. finansowych.


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center