Mercure Warszawa Grand świętował 50-lecie. Przygotowano wystawę historycznych fotografii

Obchody 50-lecia hotelu Mercure Warszawa Grand
Obchody 50-lecia hotelu Mercure Warszawa Grand / fot. materiały prasowe

Z okazji 50. urodzin marki hotel Mercure Warszawa Grand przygotował dla gości wyjątkową wystawę fotografii pokazujących historię tego kultowego na mapie stolicy obiektu. Jej premiera odbyła się na wydarzeniu przygotowanym przez zespół hotelu. Motyw przewodni wieczoru nawiązywał do lat 50. ubiegłego stulecia.

By świętować 50-lecie marki, hotel Mercure Warszawa Grand i AccorInvest zaprosił gości na inspirowane historią wydarzenie. Z okazji jubileuszu hotel przygotował dla swoich gości wystawę kilkudziesięciu zdjęć zrobionych przez fotografa Alfreda Funkiewicza, a uzyskanych z Muzeum Warszawy. Prezentują one obiekt i jego wnętrza z okresu 1958-1959, tj. zanim należący do sieci Orbis hotel zaczął funkcjonować pod szyldem Mercure. Podczas wydarzenia nie zabrakło także muzyki na żywo. Dla gości zagrał zespół Singin’ birds & Shim Sham. Dodatkowo wieczór wzbogacił występ grupy tanecznej – styl Lindy Hop oraz Rock n’roll.

Pół wieku hotelarstwa, artyści i prezydent Kennedy

Niegdysiejszy Orbis Grand Hotel to jedna z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych ikon Warszawy. Jego historia sięga lat 50., a dokładnie lipca 1958 roku, kiedy hotel przyjął pierwszych gości. Od tamtej pory przez jego progi przewinęło się wielu wybitnych osobistości z całego świata, włączając w to takie postacie jak Robert Kennedy, Julio Cortazar czy Bułat Okudżawa. Budynek hotelu wpisuje się w ducha epoki socrealizmu. Dzisiaj hotel oferuje gościom 299 przestronnych i nowoczesnych pokoi.

“Mercure Warszawa Grand na trwałe wpisał się w historię krajowego hotelarstwa, wyznaczając wiele kamieni milowych dla rozwoju branży. Dla przykładu był miejscem zebrania Zrzeszenia Polskich Hoteli Turystycznych. Dzięki swojej ofercie i standardzie oferował zupełnie nową jakość dla gości, stanowiąc przełom w udogodnieniach oferowanych w hotelach” – zaznacza Daiva Maciule, general manager w Mercure Warszawa Grand.

Kultowa “Syrenka” i casting Viscontiego

W 2007 roku Mercure Warszawa Grand przeszedł remont. Odnowione wnętrza hotelu nawiązują do historii Warszawy i kultowego samochodu “Syrenka 100”, którego produkcja rozpoczęła się w 1957 roku, dokładnie w czasie, gdy obiekt zainaugurował swoją działalność. W nowym wystroju można zobaczyć ciekawe akcenty i wyeksponowane w pokojach zdjęcia Warszawy. Projekt wnętrza został przygotowany przez łódzką pracownię EC-5.

Osoby podróżujące w celach biznesowych mają do dyspozycji przestrzeń konferencyjną, zorganizowaną w kilka sal mieszczących od 12 do 150 osób. Wśród nich znalazła się Sala Olimp, jedna z najbardziej znanych sal konferencyjnych w stolicy, która kiedyś była siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To właśnie w Orbis Grand Hotelu odbył się w 1969 roku casting do filmu “Śmierć w Wenecji” w obecności Luchino Viscontiego.