Mercure Bydgoszcz Sepia będzie zarządzany przez Accor

archiwum Accor

Hotel Mercure Bydgoszcz Sepia (90 pokoi) ma nowego właściciela, który zdecydował się na rozszerzenie współpracy franczyzowej z Grupą Orbis i Accor powierzając jej zarządzanie hotelem. W transakcji sprzedaży nieruchomości wzięła udział międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield oraz poznańska kancelaria prawna Majchrzak Brandt i Wspólnicy.

Daniel Majchrzak, przedstawiciel właściciela hotelu, powiedział: „Mercure Bydgoszcz Sepia jest nie tylko rozpoznawalnym, ale i po prostu bardzo lubianym hotelem w tej części Polski. Bydgoszcz bardzo się zmienia – w mieście odbywa się coraz więcej wydarzeń kulturalnych przyciągających gości z Polski i z Europy, działa tutaj profesjonalne convention bureau. Biorąc pod uwagę kierunek w jakim rozwija się miasto, hotel Mercure Sepia jest atrakcyjny zarówno dla gości biznesowych, jak i podróżujących turystycznie. Nowy właściciel chciał, aby hotel był zarządzany przez takiego giganta hotelowego jak Accor i Orbis, by w pełni wykorzystać potencjał tego obiektu”.

Mercure Bydgoszcz Sepia przyłączył się do grupy Accor i Orbis pod koniec 2014 roku.

Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci w Grupie Orbis i Accor na Polskę i Kraje Bałtyckie, dodal: „Mercure to jedna z najbardziej uznanych i poszukiwanych marek hotelowych w Polsce i na świecie. Cieszymy się, że właściciel nam zaufał i powierzył zarządzanie hotelem Mercure Sepia. Czujemy się docenieni i zobowiązani. Ta transakcja to dowód na to, że międzynarodowi inwestorzy, którzy najczęściej mają już hotele w innych częściach świata lokują swój kapitał również w Polsce.”

W Polsce działa 21 hoteli Mercure, a kolejne 6 otworzy się do końca 2022 roku.