Mercure Białystok będzie otwarty za rok

archiwum Accor

Orbis zawarł umowę franczyzy z lokalnym partnerem i inwestorem City Interhotels Sp. z o. o. sp. k. na hotel Mercure w Białymstoku (92 pokoje), który otworzy się w pierwszej połowie 2020 roku.

Hotel Mercure Białystok, który jest w budowie, znajduje się w zielonej części miasta, przy ulicy Hetmańskiej 50, 600 metrów od centrum handlowego oraz w pobliżu dworca kolejowego.

Marek Piotrowski, współinwestor i prezes MEP-POL Sp. z o.o., powiedział: „Mercure Białystok – po hotelu Royal – będzie naszym drugim adresem w mieście. Jesteśmy hotelarzami, mamy doświadczenie w branży, ambicje i wiemy do czego dążymy. Ne ukrywam, że w aktualnej sytuacji rynkowej dobra lokalizacja, przemyślany projekt wnętrz czy wysoka jakość materiałów wykończeniowych nie są wystarczające, aby odnieść sukces w hotelarstwie. Mercure jest silną i rozpoznawalną marką, i właśnie takiej marki hotelowej potrzebował ten projekt. Mercure Białystok będzie idealnym miejscem dla osób podróżujących przede wszystkim służbowo. Wierzymy, że goście docenią standard hotelu, jakość oferowanych usług oraz świetną lokalizację.”

Mercure Białystok zapewni gościom komfort oraz oryginalny wystrój wnętrz,charakterystyczny dla tej marki. Do dyspozycji gości będzie również nowoczesna powierzchnia konferencyjna, strefa fitness oraz restauracja Winestone.

Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci w Grupie, dodał: „Białystok, który niebawem będzie mógł korzystać z potencjału projektu infrastrukturalnego Rail Baltica, jest jednym z najbardziej przyjaznych miast dlabiznesu w Polsce – otwartym na ludzi i innowacje oraz oferującym atrakcje dla turystów. Wybór dobrze znanej i lubianej marki Mercure z pewnością pomoże inwestorowi w osiągnięciu wysokiej pozycji rynkowej i przyciągnięciu klientów korporacyjnych, których będzie coraz więcej w tym mieście.”