Maroko chce przyjąć zagranicznych turystów. Jednym z warunków są testy

Maroko chce przyjmować turystów zagranicznych
Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki/fot. materiały prasowe

Maroko utrzymuje zamkniętą przestrzeń powietrzną, ale dopuszcza ruch tzw. lotów specjalnych. Są one obsługiwane przez marokańskich państwowych przewoźników lub zagranicznych operatorów lotniczych, działających w Maroko i zainteresowanych obsługą takich lotów. Szczególne zezwolenia mogą zostać przyznane regularnym, tanim i czarterowym liniom lotniczym na podstawie ich wniosków.

Informacje w czasie rzeczywistym na temat tych specjalnych lotów oraz ich rezerwacji są dostępne za pośrednictwem GDS.

Od 1 października 2020, pasażerowie wszystkich lotów do Maroka muszą wykazać negatywny wynik testu PCR sprzed nie więcej niż 72 godzin. Wcześniej wymagano testu zrobionego sprzed nie więcej niż 48 godzin przed wylotem oraz testu serologicznego. Zmiana ta została wprowadzona na życzenie zagranicznych operatorów turystycznych (touroperatorów i linii lotniczych). Dzieci poniżej 11. roku życia zwolnione są z obowiązku testowania.

Marokańska branża turystyczna do tej pory przyjmowała głównie turystów krajowych, którzy nadal korzystają z lokalnej infrastruktury turystycznej.

Maroko zaprasza wszystkich międzynarodowych operatorów turystycznych do współpracy.

Jak podkreśla Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki: „Jesteśmy gotowi rozpatrzyć każdą propozycję ze strony operatorów, dystrybutorów czy producentów samolotów. Ponadto Marokańska Narodowa Organizacja Turystyczna jest gotowa do podjęcia interwencji w celu ewentualnego ułatwienia wszelkich kroków i procedur administracyjnych podejmowanych wspólnie z władzami i podmiotami publicznymi w Maroku, aby zagwarantować powrót do kraju w odpowiednich warunkach.”