Marcin Piętak prezesem ROT województwa świętokrzyskiego

materiały prasowe

Dzisiejsze Walne Zgromadzenie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego zaakceptowało jednogłośnie kandydaturę Marcina Piętaka na prezesa. O tym, że tak się stanie portal WaszaTurystyka.pl pisał już 17 czerwca. Wiceprezesem została wiceprezydent Kielc – Danuta Papaj.

W Walnym wzięło udział 67 oób, wszystkie głosowały za kandydaturą Piętaka. zarząd zostł uzupełniony o nową wiceprezes – został nią wiceprezydent Kielc, Danuta Papaj oraz o Beatę Piotrowską-Wróbel z powiatu kieleckiego. Tak więc Kielce mają obecnie w zarządzie ROT bardzo silną reprezentację.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia wieloletni prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Jacek Kowalczyk, został odwołany ze swojej funkcji. Nowym prezesem został sekretarz świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości – Andrzej Pruś. Podczas walnego zgromadzenia 34 delegatów ROT zagłosowało za zmianą prezesa, 35 zaś wstrzymało się od głosu (czytaj TUTAJ).

Dzień po wyborze na nowego prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Pruś złożył na ręce Andrzeja Bętkowskiego, marszałka województwa świętokrzyskiego rezygnację z pełnionej od 24 godzin funkcji (czytaj TUTAJ). Rezygnacja została przyjęta.

Początkowo Walne Zgromadzenie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego miało odbyć się 10 lipca, zostało jednak przeniesione na dzisiaj.

Marcin Piętak jest obecnie dyrektorem gabinetu marszałka województwa.
Poprzednio pracował m.in. w banku BGK(od lutego 2018 roku) był też doradcą wojewody świętokrzyskiego (od 1 lutego 2016 do lutego 2018roku), asystentem posła Bętkowskiego (obecnie marszałka województwa).
Marcin Piętak ma 36 lat. Ukończył politologię na Akademii Świętokrzyskiej. Od 2013 roku szefuje miejskim strukturom Prawa i Sprawiedliwości w Skarżysku-Kamiennej. W 2014 roku zdobył mandat skarżyskiego radnego.