Malta dofinansuje przyjezdnych z segmentu MICE. Wnioski mogą składać m.in. organizatorzy

Malta Tourism Authority wesprze finansowo organizatorów MICE w przyciąganiu wydarzeń na Wyspy Maltańskie. Chodzi dopłaty dla zagranicznych klientów korporacyjnych i stowarzyszeń, które obiorą Maltę i Gozo za cel podróży MICE w 2021 i 2022 roku. MTA wyda na ten cel 4 mln euro.

MICE jest bardzo ważnym składnikiem przemysłu turystycznego na Malcie. Wiadomo, że generuje wyższe niż przeciętne wydatki liczone na jednego turystę, a także ruch turystyczny w miesiącach poza szczytem sezonu. Maltański Urząd ds. Turystyki chce kontynuować inwestycje w tym segmencie przemysłu, w celu jego ożywienia i zapewnienia długoterminowej stabilności. W tym celu rusza program promocji, w którym udział brać mogą przedsiębiorcy. Jego wartość to 4 mln euro.

Wydarzenia od czerwca do wyczerpania środków

Wnioski w programie mogą składać klienci korporacyjni, profesjonalni organizatorzy konferencji, licencjonowane firmy zarządzające destynacjami (DMC), hotele i firmy audiowizualne (w zakresie podróży MICE, tj. spotkań, incentive, konferencji i wystaw). Program ruszy w czerwcu 2021 roku i potrwa do wyczerpania funduszy.

Międzynarodowi, zarejestrowani uczestnicy, który faktycznie podróżują, aby wziąć udział w spotkaniu, programie motywacyjnym, konferencji lub wystawie odbywającej się na Malcie i Gozo w 2021/2022 r., będą objęci dofinansowaniem.

Do 150 euro na uczestnika

W wypadku wydarzeń, podczas których na Wyspach Maltańskich wydanych zostanie co najmniej 800 euro na delegata, ze strony MTA firmom przysługiwać będzie wkład w wysokości 150 euro na uczestnika podróżującego z zagranicy. Gdy koszt będzie wynosił co najmniej 600 euro na uczestnika, Malta zwróci 75 euro. Zwroty będą dokonywane po zakończeniu wydarzenia, na podstawie dokumentacji spełniającej wymogi regulaminu programu.

Każde wydarzenie może być objęte programem tylko raz. Zgłoszenia będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń. Zgłoszona grupy nie powinna być mniejsza niż 10 osób, przy najkrótszym pobycie na Malcie lub Gozo na dwie noce. Wśród innych warunków zapisano również, że program imprezy musi jak najlepiej przedstawiać cel podróży, a jakość usług i produktu powinna spełniać ogólne standardy.

Koszt uczestnika obliczany bez przelotu

Wydatki na imprezy na Wyspach Maltańskich, które można przedstawić jako dowód wydatków na delegata, mogą obejmować koszty związane z zakwaterowaniem w hotelu, transportem naziemnym, wyżywieniem, wycieczkami, budowaniem zespołu, produkcją imprez i logistyką. Loty międzynarodowe lub inne środki podróży do i z Wysp Maltańskich nie kwalifikują się do uwzględnienia przy obliczaniu wydatków na delegata.

Wsparcie w ramach programu podlega zatwierdzeniu i jest przyznawane według wyłącznego uznania Malta Tourism Authority. Wnioski można składać online na stronie www.bit.ly/micescheme

Wnioskodawca jest zobowiązany do przedstawienia Malta Tourism Authority dowodu zaangażowania w organizację zawodów MICE na Wyspach Maltańskich. Takim dowodem może być podpisana umowa zakwaterowania lub podpisana umowa z dostawcami maltańskimi. Po zatwierdzeniu wniosku MTA wyda aplikującej firmie pismo zatwierdzające i umowę z zobowiązaniem.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center