Malta chce 1 czerwca otworzyć się na turystów

Comino/fot. archiwum Malta Tourism Authority

Malta otworzyła już sklepy i obiekty usługowe, a w ciągu dwóch tygodni planuje złagodzić dalsze restrykcje i obostrzenia. Ponad 50 proc. dorosłych mieszkańców Malty zostało zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki, a 20 proc. otrzymało już drugą dawkę.

Obecnie na szczepienie zapisują się osoby w wieku 40+ i 50+. Jednakże Malta jest pierwszym krajem, który udostępnił rejestrację dla ogółu populacji. Zdecydowana większość seniorów otrzymała już szczepionkę. 93 proc. mieszkańców Malty w wieku 85+ jest zaszczepionych, 89 proc. w wieku 80+, 90 proc. w wieku 70+ oraz 85 proc. osób w wieku 60+.

Johann Buttigieg, dyrektor generalny MTA, powiedział: „Wszystkie działania wskazują na to, że 1 czerwca 2021 roku. Malta będzie mogła powitać z powrotem turystów. Malta Tourism Authority przygotowała wiele programów w ramach Planu Odbudowy Turystyki (Tourism Recovery Plan), których celem jest zapewnienie turystom, hotelom i wszystkim organizatorom wycieczek bezpiecznych, zdrowych i bardzo wyczekiwanych wakacji.”

Malta dofinansuje przyjezdnych z segmentu MICE. Wnioski mogą składać m.in. organizatorzy