Małopolska zaprasza do Kasiny na oficjalne otwarcie sezonu

archiwum MOT

Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce zaplanowano na piątek 10 stycznia. Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zaprasza tego dnia do Kasiny Wielkiej w powiecie limanowskim – rodzinnej miejscowości wybitnej sportsmenki Justyny Kowalczyk. Gospodarzem wydarzenia będzie Stacja Narciarska Kasina Ski, wchodząca w skład Grupy Pingwina, czyli pięciu stacji narciarskich działających na terenie Polski.

Małopolska Organizacja Turystyczna od 2007 roku organizuje Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego, za każdym razem w innej stacji narciarskiej na terenie województwa małopolskiego. Każdego roku w ramach wydarzenia odbywa się spotkanie branży turystycznej (szczególnie skupionej wokół sportów zimowych), przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, Policji, dziennikarzy i wszystkich miłośników białego szaleństwa. Nie inaczej będzie tym razem.

Otwarciu Sezonu Narciarskiego towarzyszyć będzie seminarium branżowe, które stanie się doskonałą platformą wymiany doświadczeń i dyskusji na temat zimowych atrakcji turystycznych. Zgromadzi ono licznych ekspertów, polityków, samorządowców, przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych. Seminarium rozpocznie się o 16:00 w budynku górnej stacji.

Po konferencji, o godzinie 18:30 na terenie obok górnej stacji odbędzie się Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce.

W tym roku termin wydarzenia pokrywa się z rozpoczęciem ferii zimowych w Polsce. Przygotowano zatem mnóstwo atrakcji dla dzieci. Od godziny 15:00 na terenie przed stokiem szkoleniowym (dolna stacja) do wspólnej zabawy najmłodszych zaproszą Inspektor Wawelek
i Pingwinek.

Miejscem spotkania jest stacja Kasina Ski, która powstała w 2016 roku w wyniku przebudowy istniejącej na Śnieżnicy stacji narciarskiej.

Jest nowoczesnym, całorocznym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym. Modernizacja zaczęła się od wymiany starej kanapy na nowoczesne,
6-osobowe krzesełko z charakterystycznymi pomarańczowymi osłonami. Można tu szusować na trasach zjazdowych o łącznej długości prawie 2700 metrów.