Małgorzata Hudyma zostaje w ZOPOT w Sztokholmie

POT

Wieloletnia dyrektor szwedzkiego ośrodka POT Małgorzata Hudyma wygrała ogłoszony na to stanowisko konkurs i podpisała kolejny kontrakt. Od 1 czerwca pracuje już na nowej umowie. Rozstrzygnięto też pozostałe konkursy, zwycięzców poznamy gdy już podpiszą swoje umowy.

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkursy na dyrektorów czterech ZOPOT-ów (Berlinie, Rzymie, Madrycie i Sztokholmie) w marcu 2019 r. Procedura konkursowa została zakończona, ale jak na razie znamy tylko jednego zwycięzcę. Jak poinformował Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy POT, na stanowisku w Sztokholmie pozostaje Małgorzata Hudyma. Dla POT w Sztokholmie pracuje od 2008 roku,1 czerwca podpisano z nią nową umowę.

Jak dowiadujemy się z materiałów na stronie POT, Małgorzata Hudyma swoje życie zawodowe związała z branżą turystyczną. Ukończyła Ekonomikę Turystyki na Uniwersytecie Gdańskim, po czym zajęła się organizowaniem turystyki wyjazdowej.

Aranżowała, na potrzeby zarówno indywidualnych turystów jak i dużych firm podróże, które wiodły po dalekich kierunkach, takich jak Indonezja, Tajlandia, Singapur, Stany Zjednoczone czy europejskich bliższych i dalszych jak na przykład Słowacja, Czechy, Węgry, Włochy, Grecja, Hiszpania, a także Polska.

Po latach podróżowania zdecydowała się podjąć zadań w branży hotelarskiej, dołączając do zespołu otwierającego luksusowy pięciogwiazdkowy hotel boutique MaMaison Le Regina na warszawskim Nowym Mieście. Doświadczenia zawodowe wykorzystywała w szczególności w dziale sprzedaży i marketingu oraz przy koordynacji i organizacji pobytów grup i spotkań na terenie hotelu.

Od 2008 roku Małgorzata Hudyma zarządza czteroosobowym zespołem Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie. Ośrodek ma siedzibę w Szwecji, ale swoimi działaniami obejmuje również Norwegię, Danię i Finlandię.

W 2012 roku została wybrana na Przewodniczącą Rady Stowarzyszenia Przedstawicieli Narodowych Ośrodków Informacji Narodowej ANTOR Oddział Szwecja, które zrzesza ponad 40 członków. Od czterech lat rokrocznie wybierana jest ponownie na to stanowisko.