Luxury & MICE Summer Edition 2023: sześć dni spotkań branży turystycznej

fot. archiwum Travel Bidder

W dniach 14 i 15 czerwca odbyła się pierwsza edycja Luxury & MICE Summer, spotkania biznesowego dla branży turystycznej. Organizowane przez firmę Travel Bidder, wydarzenie zgromadziło przedstawicieli luksusowego segmentu podróży oraz zainteresowanych partnerów zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Pierwsza edycja Luxury & MICE w ramach cyklicznych spotkań biznesowych branży turystycznej została zorganizowana już po raz 33. przez Travel Bidder. Wydarzenie, które odbyło się w hotelu Verte Autograph Collection by Marriott Bonvoy na Warszawskiej Starówce, przyciągnęło szerokie grono wystawców i gości zagranicznych.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać koncertów chopinowskich w pobliskim Chopin Point. Zagraniczni goście mogli również zobaczyć Stare Miasto z anglojęzycznym przewodnikiem, a następnie goście spotkali się na kolacji z muzyką na żywo w restauracji Enoteka przy Rynku Nowego Miasta. Host destination partnerem wydarzenia był Mazovia Convention Bureau.

Podczas wydarzenia odbyła się również konferencja prasowa, na której prezes Travel Bidder, Cezary Wilemajtys, zaprezentował najnowszy projekt firmy dla branży MICE – konferencję MISF 2023 (Meeting Industry Sustainability Forum 2023) planowaną na 21 listopada 2023 roku. Konferencja poświęcona będzie tematyce zrównoważonego rozwoju, ESG oraz podróży służbowych.

fot. archiwum Travel Bidder

Program pełen aktywności

Wydarzenie trwało w sumie sześć dni, rozpoczynając się od udziału Travel Bidder jako partnera Meetings Week 12-13 czerwca, a następnie jako organizatora Meet the Bidder Smart Fairs podczas dwudniowego eventu 14-15 czerwca. Następnie odbył się specjalny Post-Tour Romantic Cracow 16-17 czerwca, który był przeznaczony dla zaproszonych gości z zagranicy, reprezentujących biura podróży z segmentu luxury & MICE.

Następnie goście zostali zaproszeni na przejażdżkę pendolino do Krakowa, gdzie mieli okazję cieszyć się noclegiem w hotelu Saski Curio by Hilton blisko Rynku Starego Miasta. Program obejmował również wizytę w ICE Kraków, Park Inn by Radisson i nowo otwartym Stradom House Hotel, a także zwiedzanie Willi Decjusza, Starego Miasta, Kazimierza i Wawelu, oraz rejs gondolą po Wiśle z Aqua Fun. W trakcie wydarzenia nie zabrakło również artystycznego akcentu – Aneta Domarecka, pracująca w Czarnej Kaczce, zaśpiewała utwór Anny Jantar.

W wydarzeniu udział wziął Visit Hungary, partner destynacji, który reprezentowany był przez węgierskich wystawców, w tym Budapest Convention Bureau, Hotel Kozmo, Ensana Hotels, Hotel Spirit, NaturMed Hotel Carbona, UP Hotel oraz Kompas DMC w targach for Poland and the Region.

fot. archiwum Travel Bidder

Wśród uczestników Luxury & MICE znaleźli się przedstawiciele reprezentujący miejsca takie jak m.in. Seszele, Kubę, Amerykę Płn., Albanię, Cypr, Hiszpanię, Szkocję oraz hotele takie jak Hôtels Barrière we Francji, Melia w Hiszpanii, Gloria w Turcji, Galaxia na Bliskim Wschodzie, Iberostar na Kubie, a także polskie marki Nobu, Narvil, Saski Curio by Hilton w Krakowie, Pałac Romantyczny oraz Hotele Radisson Poland. Wydarzeniu towarzyszyli również przedstawiciele Korea Tourism Organisation, Royal Caribbean oraz linii lotniczych LOT, KLM/Air France/Delta i Qatar Airways.

Uczestnicy z Warszawy i innych miast Polski brali udział w programie dofinansowania, obejmującym m.in. przejazdy taksówką oraz wsparcie w dojeździe z dalszych miejsc w Polsce. Organizatorzy kontynuują tradycję nagradzania najaktywniejszych uczestników poprzez udział w Travel Experience Invitations Game, w którym można zdobyć nagrody, takie jak bilety lotnicze LOT lub Qatar Airways, przeloty z pobytem w pięciogwiazdkowym hotelu Kozmo w Budapeszcie oraz siedmiodniowe pobyty w pełnym zakresie usług w Iberostar na Kubie. Kolejna edycja Luxury & MICE planowana jest na 22 listopada 2023 roku.

Meet The Bidder luxury & MICE – letnia edycja – 14-15 czerwca w Warszawie