Luksusowe SPA w Rajeckich Teplicach

archiwum SACR

Nowy, luksusowy, czterogwiazdkowy hotel spa PALACE hotel APHRODITE został otwarty 5 czerwca w uzdrowisku słowackim Rajeckie Teplice. To obiekt przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów.

Wiceprezes spółki akcyjnej SLK Rajecke Teplice, Zdenko Miškolci powiedział: „Hotel powinien przynieść dalsze impulsy do rozwoju przemysłu turystycznego nie tylko w Rajeckich Teplicach, ale i w całym w regionie żylińskim. Po uruchomieniu nowego hotelu zyskaliśmy ponad 50 nowych miejsc pracy dla kucharzy, kelnerów, recepcjonistów i specjalistów zabiegowych. Istniejący do tej pory hotel Aphrodite zostanie połączony z nowym obiektem szklanym pomostem, zgłosiły się już firmy, które w bezpośrednim sąsiedztwie chcą wybudować obiekty gastronomiczne.”

Z kolei burmistrz Rajeckich Teplic Peter Dobesz powiedział: “Każdy nowy obiekt, który otwieramy, czy jest to obiekt noclegowy, czy też usługowy lub restauracja, to nowe miejsca pracy dla miejscowości i regionu. A dodatkowo każdy obiekt, zwłaszcza tak luksusowy, zwiększa atrakcyjność naszego miasta i przyciąga więcej turystów.”

Inwestycja warta była ponad 7 mln euro i była finansowana ze środków własnych oraz z kredytów inwestorów. Przy budowie i zdobnictwie wykorzystano najlepsze materiały ze świata, np. marmury z Włoch i Indii, na wystrój zużyto ponad 10 kg 24-karatowego złota a do wykonania witraży – pięć tysięcy szklanych płytek.